Black Desert Online nasıl bir oyun?

Ananyum

Picopat
Steam'de ücretsiz olan Black Desert Online nasıl bir oyun? Bazı arkadaslarım ücretsiz olmadan alıp oynamış.
Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Oyun genel olarak güzel. Klasik açık dünya Online oyunlardan eksiği yok hatta fazlası var. Hem PvE hem PvP seçenekleri çok. Grafikleri, oynanış tarzı ve bol içeriği ile gerçekten güzel bir MMORPG. Ben 3 senedir oynuyorum hala bilmediğim pek çok içerik var. Oyunda her anlamda gelişmek biraz vakit alıyor, ancak diğer oyuncuları ve bir süre güçsüz takılmayı çok kafaya takmadan oynarsanız gerçekten eğlenirsiniz.

Yukarıdakiler dışında belirtmek isterim ki oyunun çileden çıkaran belli sıkıntıları da var. En büyük sıkıntı kötü optimizasyon. Ani FPS düşmeleri, takılmalar ve donmalar bazen oyundan soğutacak derecede oluyor. Ben 6 senelik laptop ile şu an 50-60 FPS alabiliyorum ve ufak takılma sorunlarımı bazı ayarlar yaparak az da olsa düzelttim. Ama çok iyi bir bilgisayarınız varsa bile bu sıkıntılarla karşılaşabiliyorsunuz. Kısaca denemeden de bilemiyorsunuz. Oyunu oynamak isteyenler hızlı davransın, çünkü sanırım sadece 8 Mart'a kadar Steam üzerinden ücretsiz alınabiliyor. :)

Bence oynamayın oynatmayın boşu boşuna 1 2 yıllınız gidecek tabii para verip her ay "Değerli Paket" alırım diyorsanız başka. :D

Bence oynamayın oynatmayın boşu boşuna 1 2 yıllınız gidecek tabii para verip her ay "Değerli Paket" alırım diyorsanız başka. :D
Öncelikle ben değerli pakete asla para vermedim. Lazım olunca pazardan çekiyorum. Zaten vefa ile alınabilecek çok yakında. Ayrıca oyunu sadece eğlencesine, deneme amaçlı da oynayabilir. Ben giriyorum baktım sıkıldım kapatıp çıkıyorum. Çok zorlamaya gerek yok öyle gerçek para yatırmaya falan... :)

Öncelikle ben değerli pakete asla para vermedim. Lazım olunca pazardan çekiyorum. Zaten vefa ile alınabilecek çok yakında. Ayrıca oyunu sadece eğlencesine, deneme amaçlı da oynayabilir. Ben giriyorum baktım sıkıldım kapatıp çıkıyorum. Çok zorlamaya gerek yok öyle gerçek para yatırmaya falan... :)
Zaten siz uzun süre oynadığınız için o haldesiniz, oyunda kasılması ayrı bir süre oyunu öğrenmek ayrı bir süre istiyor.

Zaten siz uzun süre oynadığınız için o haldesiniz, oyunda kasılması ayrı bir süre oyunu öğrenmek ayrı bir süre istiyor.
Komplike bir yapısı olması boş zamanı olanlar ve sürekli araştırmak isteyenler için bir dezavantaj değil, aksine ben mesela çok memnunum bu durumdan.

Haklısınız, öyle tabi. Ancak ben 2 gün 2-3 saat oynuyorsam bazen 1 hafta hatta 1 ay hiç oynamadığım da oluyor ve ona rağmen eğleniyorum. Eğlencesine yavaş yavaş arada sırada da oynanabilir yani asıl onu belirtmek istemiştim. Yoksa hiçbir oyuna çok fazla vakit ve nakit harcamaya gerek yok bence. :)

Aslında sizde haklısınız ben hayatım boyunca rekabetçi oyunları oynadım her oyunda adrenalin benim için hat safhada oluyordu. Zor kasılması ,zor iyi yerlere gelinmesi benim için sinir bozucu oluyordu ama yine de oyunda" Değerli Paket" olmayınca imkanlarınız çok kısıtlanıyor.

Geri
Yukarı