Çözüldü Black Desert TR çözünürlük ayarlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

D4rkSp4rky

Hectopat
Bir arkadaşımın isteği üzerine BDO'ya başladım oyunu indirdim Steam'de açık olarak gözüken launcherında 2 saati eritip Steam'e oyunu iade etme olanığımı falan kaybettim :D fakat oyunda çözünürlük 1920x1080 olmadığını fark ettim sonra Alt+Tab yaptım ve masaüstü kendini 1280x720'ye aldı oyunu kapattım çözünürlüğü değiştirdim sonra oyunu tekrar açtım PC'nin çözünürlüğü tekrar düştü sonra GeForce Experience'dan oyunu 1920x1080(optimize) ayarlarına getirdim. Oyunu tekrar açtım ve çözünürlük tekrar düştü. Bunu yaşayan arkadaşlar nedenini biliyorsa söylerse sevinirim.
Oyun SSD'de yüklü.

Sistemim kısaca:
NVIDIA GeForce GTX 1050 4 GB.
Intel Core i5-7300HQ
8 GB RAM.

Çözüm
Oyuna sağ tık yapıp>Özelliklere gelip>Başlatma seçeneklerine -w 1980 -h 1080 yazmayı dener misin?
İlk defa böyle bir sorun duydum.
Hiç steamdan oynamadım ama oyuna ilk girerken launcher açılıyordur büyük ihtimal orada ayarları yapmanız mümkün mü ?

Bir arkadaşımın isteği üzerine BDO'ya başladım oyunu indirdim Steam'de açık olarak gözüken launcherında 2 saati eritip Steam'e oyunu iade etme olanığımı falan kaybettim :D fakat oyunda çözünürlük 1920x1080 olmadığını fark ettim sonra Alt+Tab yaptım ve masaüstü kendini 1280x720'ye aldı oyunu kapattım çözünürlüğü değiştirdim sonra oyunu tekrar açtım PC'nin çözünürlüğü tekrar düştü sonra GeForce Experience'dan oyunu 1920x1080(optimize) ayarlarına getirdim. Oyunu tekrar açtım ve çözünürlük tekrar düştü. Bunu yaşayan arkadaşlar nedenini biliyorsa söylerse sevinirim.
Oyun SSD'de yüklü.

Sistemim kısaca:
NVIDIA GeForce GTX 1050 4 GB.
Intel Core i5-7300HQ
8 GB RAM.

Oyunda 1080p çözünürlük var.

Oyunda 1080p çözünürlük var.

Bende gözükmüyor.

Steam'den yaptınız, değil mi?

Evet.

Oyuna sağ tık yapıp>özelliklere gelip>başlatma seçeneklerine -w 1980 -h 1080 yazmayı dener misin?

O ayarı yaptığımda bir şey değişmemişti, o yüzden silmiştim ve çözünürlük ayarı bende yoktu. Oyunun dosyalarını doğruladım o kodu yazdım ve çözünürlük ayarları karşıma çıktı yani sorunu çözdüm :D

Geri
Yukarı