Black Desert'ta RX 580 kullanımı %0'a düşüyor

remakker

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar herkese. Biraz donanım konusunda cahilim tabiri caizse ama alırken kötü bir donanım aldığımı düşünmüyorum. Black Desert diye bir oyun oynuyorum. Oyunun belli sorunları olabilir ama bu tarz sorunları yaşamayanlar da var. Asıl konu GPU %100'den saniyelik 0'a düşüyor sıcaklık 60-62 iken. Bu anormal bir durum gibi. RAM'larim 16 GB. Aşağıya donanım bilgilerimi yazacağım. Beraber çözersek bu konuyu çok sevinirim. İyi forumlar.

Donanım bilgileri:

• Intel i7.700 3.6-4.2 GHz
  • RAM 16 GB frekansı 2133
  • RX580 8 GB Sapphire Pulse
  • PSU 750W Everest

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS drop olmuyorsa MSI Af. riva tuner sorunlu gösteriyor olabilir. Kart kullanımı direkt %0 oluyor ve oyun'a drop (takılma) oluyorsa pek yapacak bir şey yok gibi duruyor. Sürücüleri güncellemeyi dene.

İ7 7700 mü işlemci?
Evet hocam turbolu hali 4.2 buluyor
FPS drop olmuyorsa MSI Af. riva tuner sorunlu gösteriyor olabilir. Kart kullanımı direkt %0 oluyor ve oyun'a drop (takılma) oluyorsa pek yapacak bir şey yok gibi duruyor. Sürücüleri güncellemeyi dene.
Yani gözle görülür bi sorun yaşamadım ama değerleri görünce üzüldüm açıkçası radeon sofware uygulaması bakınca oradada dalgalı gözüküyor
Sadece Black dessert oyunundamı oluyor?
Başka bir oyun oynamadım cs girdiğim dede oluyor fakat drop yaşamıyorum
Oyunda GPU kullanımı düştüğünde FPS düşmesi yiyor musun? FPS'i̇n düşmüyorsa yazılımsal bir sorundan dolayı yanlış gösteriyor olabilir.
hayır hocam ama ilerdeki bi sorunun habercisi olmasını istemem

Geri
Yukarı