Black Friday zamanında yurt dışından uyguna ürün hangi siteden alınır?

Anladım da 300 dolarlık (2.500TL)'lik alete. Hadi koy birkaç üstüne 3.750 dedik. 5000 nedir? Amazon.tr de 5400TL 6000TL indirimsiz. Ben söyledim bir sıkıntı olmaz dediler. Kişi zaten elektronikten anlayan server yerinde çalışıyor Amerika'da.

Eğer siz cidden 300 dolarlık ( 2500TL ) olan bir ürünün vergilerle birlikte 3750 TL'ye geleceğine inanıyorsanız alın o zaman. Her sıkıntı olmaz diyene de inanmayın. Eğer gümrükte anlaşılırsa kaçak şekilde ülkeye sokmak ve sokmaya çalışmaktan ceza alır.

Eğer siz cidden 300 dolarlık ( 2500TL ) olan bir ürünün vergilerle birlikte 3750 TL'ye geleceğine inanıyorsanız alın o zaman. Her sıkıntı olmaz diyene de inanmayın. Eğer gümrükte anlaşılırsa kaçak şekilde ülkeye sokmak ve sokmaya çalışmaktan ceza alır.
Ne kaçağı . Bu işi normal yapan insanlar var. Kendi çantasına koysa şahsi eşyası olarak getiremiyo mu yani bu mu olay? Elindeki 50dolarlık kalemi olsa ona damı bakacak? Kemerine demi? Giydiği pantolon 5000tl yse? zenginse? Onunda mı vergisini alcak? Giydiği donda altın kaplıysa? iyice cıvıdınız

Ne kaçağı. Bu işi normal yapan insanlar var. Kendi çantasına koysa şahsi eşyası olarak getiremiyor mu yani bu mu olay? Elindeki 50dolarlık kalemi olsa ona damı bakacak? Kemerine değil mi? Giydiği pantolon 5000TL yse? Zenginse? Onunda mı vergisini alacak? Giydiği donda altın kaplıysa? İyice cıvıdınız.

Hocam belli ki anlamak istemiyorsunuz. Yurt dışından aldınız şey elektronik bir şey. Olabilecek olanları söylüyorum size. Ama siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Yukarıda zaten belirttim kendi şahsi eşyası diye getirebilir. Ama bu ülkeye kaçak şekilde yani vergilerini vermeden ürün sokmak oluyor. Eğer bu anlaşılırsa sıkıntı olur. Millet yurt dışından vergi vermeden cihaz getiriyor diye sizde getirmek zorunda değilsiniz. Anlamak istemiyorsunuz sadece. Yinede siz bilirsiniz. Akarabanız öylece çantasına koysun gelsin. Nasıl olsa elektronik cihaz olduğu için açıp kontrol edecekler havalimanında. O zamanda gerekli açıklamayı yapar.

Ne kaçağı. Bu işi normal yapan insanlar var. Kendi çantasına koysa şahsi eşyası olarak getiremiyor mu yani bu mu olay? Elindeki 50dolarlık kalemi olsa ona damı bakacak? Kemerine değil mi? Giydiği pantolon 5000TL yse? Zenginse? Onunda mı vergisini alacak? Giydiği donda altın kaplıysa? İyice cıvıdınız.

Geçen yaz amcam Avusturalya'dan iPad getirdi. Açık getirdi ve bir sorun olmadı. Bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Aynı parçadan birkaç tane değilse bir şey diceklerini düşünmüyorum ki zaten Amerika gibi bir yerden kaçakçılık yapmak gayet pahalı bir durum. Kıbrıs'tan alkol getirmekle aynı dikkate almazlar.

Geçen yaz amcam Avusturalya'dan iPad getirdi. Açık getirdi ve bir sorun olmadı. Bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Aynı parçadan birkaç tane değilse bir şey diceklerini düşünmüyorum ki zaten Amerika gibi bir yerden kaçakçılık yapmak gayet pahalı bir durum. Kıbrıs'tan alkol getirmekle aynı dikkate almazlar.
Hocam. QUEST 2 getircem mesela. Ya Da macbook laptop. Açcak kendi çantasına koycak kendi adıın yazack pc ye vs. bitcek iş. Kendi laptopu geziyor adam ülke vergi mi vereck? Bence de sıkıntı olmaz. 1 tane vr 1tane laptop getirsE?

Hocam. Quest 2 getireceğim mesela. Ya da MacBook laptop. Açcak kendi çantasına koyacak kendi adıın yazack PC'ye vs. bitecek iş. Kendi laptopu geziyor adam ülke vergi mi vereck? Bence de sıkıntı olmaz. 1 tane VR 1tane laptop getirse?

Bilgisayarı açıp kontrol edecekler sadece kişisel laptopum deyip geçer. Ülkeye gelen her turistten vergi alsalardı zaten siz düşünün.

Bilgisayarı açıp kontrol edecekler sadece kişisel laptopum deyip geçer. Ülkeye gelen her turistten vergi alsalardı zaten siz düşünün.
İşte. Diyen arkadaş bunu demek istiyor. Her geçişte kendi telefonuna vergi mi ödücek. Kimse giremez ki.
@Álvaro Morte Hocam sen konuşuyorsun ya bunu da açıklar mısın ya biz keriziz ya sen çok iyisin.
746dba3fa6dc04bc8f19c7e387e31cb4.png

AL sana Oculus Quest 2 ve diğer aksesuarlarıyla TR'ye amazon.com'dan almak için baktığımda bu "Total"'i veriyor. 673x8.1 de.(amazon doları fazla alıyo die görmüştüm) **5451TL** tutuyor. https://www.amazon.com.tr/Oculus-Quest-Versiyon-Ger%C3%A7eklik-G%C3%B6zl%C3%BC%C4%9F%C3%BC/dp/B08F7PTF53
Buyur bu da Amazon.TR ürünün linki. Sen şimdi bana söyle bu 673 dolara ek bir şey alacaklar mı sınırda? Amazon.com(US)'dan getirtiyorum. Bu 673 doların üstüne yine vergi mi çekecekler sınırda gelirken ürün kargoyla? Şimdi biz gidip kendimiz(Komşum yani) alsa bundan daha mı fazla ödeyecek? NE ALAKA. Aha böyle alırım o zaman. ??? Buna açıklama bekliyorum. Çok zenginiz herhalde.(PC özelliklerime bakıp konuşabilirsin ama hepsini VATAN %18kdv indirimi + %5 sepet indirimiyle topladım yani normal fiyatıyla alamam çok kazık her şey.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı