Black Smearing tüm VA panellerde bulunur mu?

tolga1034

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu video'da detaylı olarak görünüyor black smearing
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Merak ettiğim ben film felan izliyorum internetten ve ips panelde siyahlar çok berbat görünüyor bundan dolayı va panel almayı düşünüyorum.

Ghosting her VA panelde olur mu diye soruyorsun. Hayır olmaz. Olma olasılığı -daha fazladır- bunu dip not olarak geçiyorum. Kaliteli ve yüksek bütçeli VA monitörlerin görüntü kalitesi iyidir. Fakat yüksek bütçede ki IPS panellerinde görüntü kalitesi çok iyidir. Genelde düşük bütçede ki IPS'lerde siyah alanlar kötü gözüküyor. Aynı şekilde düşük bütçeli VA panellerde ghosting oluyor.

Ghosting her VA panelde olur mu diye soruyorsun. Hayır olmaz. Olma olasılığı -daha fazladır- bunu dip not olarak geçiyorum. Kaliteli ve yüksek bütçeli VA monitörlerin görüntü kalitesi iyidir. Fakat yüksek bütçede ki IPS panellerinde görüntü kalitesi çok iyidir. Genelde düşük bütçede ki IPS'lerde siyah alanlar kötü gözüküyor. Aynı şekilde düşük bütçeli VA panellerde ghosting oluyor.
Kaliteden kastınız nedir? Çünkü Asus rog monitör aldım onda ana sayfada bile dolanırken smearingden kullanamıyordum. O zamanlar sorunun ne olduğunu anlamadığımdan dolayı iade etmiştim.

Kaliteden kastınız nedir? Çünkü ASUS ROG monitör aldım onda ana sayfada bile dolanırken smearingden kullanamıyordum. O zamanlar sorunun ne olduğunu anlamadığımdan dolayı iade etmiştim.

ASUS ROG monitör derken? Monitörün modeli nedir? Ayrıca dediğim gibi VA panellerin genelinde ghosting vardır. Hepsinde yoktur. Yazılımcılar için üretilen VA panel monitörler var. 15 Bin TL'den başlıyor mesela gidiyor tepelere. Bu monitörlerin renk kalitesi o kadar iyi ki VA olması eksi yönü olmuyor.

ASUS ROG monitör derken? Monitörün modeli nedir? Ayrıca dediğim gibi VA panellerin genelinde ghosting vardır. Hepsinde yoktur. Yazılımcılar için üretilen VA panel monitörler var. 15 Bin TL'den başlıyor mesela gidiyor tepelere. Bu monitörlerin renk kalitesi o kadar iyi ki VA olması eksi yönü olmuyor.

XG27WQ monitörün modeli.​

Geri
Yukarı