Blackstar ID Core 10 vs Marshall MG15CFR

Merhabalar, iyi forumlar.
Bahsettiğim iki amfi de aşağı yukarı aynı fiyata bulunabiliyor, ve bilgisayara bağlanabilmesi ve ayarlama seçeneklerinin çok olması sebebiyle Blackstar ID Core 10'u tercih edeceğim. Ancak merak ettiğim şeyler var:

1- Blackstar ID Core 10'dan memnun musunuz?

2- ID Core 10 V1, V2 ve V3 arasındaki nasıl farklar var?

3- Marshall MG15CFR almama değer mi? Öyleyse, neden?

Önerilerinize açığım, cevabınızı bekliyorum :)
@Bora Dere

1. Çalacağınız türe göre değişir. Benim arkadaşımda ID Core 10 V2 var. Bende de MG15CFR var. Çoğunlukla sert tonlarda çaldığım için kendiminkini daha çok seviyorum. Daha güçlü olması da bu konuda bir avantaj.
  2. V2 ve V1 arasından kesinlikle V2 seçilmeli. Ama V3 hakkında pek bilgim yok, yeni çıkmış sanıyorum. V2'nin üstüne pek iyileştirme yapılmamış gibi.
  3. Değer. ID Core 10 büyük ihtimalle üstündeki efekt seçenekleriyle biraz daha ilgi çekici gelecektir fakat ben kendi amaçlarım doğrultusunda MG15CFR'ı daha başarılı buluyorum.

1. Çalacağınız türe göre değişir. Benim arkadaşımda ID Core 10 V2 var. Bende de MG15CFR var. Çoğunlukla sert tonlarda çaldığım için kendiminkini daha çok seviyorum. Daha güçlü olması da bu konuda bir avantaj.
  2. V2 ve V1 arasından kesinlikle V2 seçilmeli. Ama V3 hakkında pek bilgim yok, yeni çıkmış sanıyorum. V2'nin üstüne pek iyileştirme yapılmamış gibi.
  3. Değer. ID Core 10 büyük ihtimalle üstündeki efekt seçenekleriyle biraz daha ilgi çekici gelecektir fakat ben kendi amaçlarım doğrultusunda MG15CFR'ı daha başarılı buluyorum.
@Bora Dere hocam gereken cevabı vermiş. Bende de Marshall'ın yine "MG15CFR" amfisine benzeyen bir modeli ile Roland Cube-20XL var. Ben daha çok sound olarak Blues, Jazz tarzı soundları benimsediğim için Roland bu konuda daha çok hoşuma gidiyor. Üzerinde Delay, Reverb, Phaser, Octave gibi efektleri de barındırması cabası. Tarzınızı belirleyip ona göre bir tercihde bulunmanız daha doğru olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı