Blefarit hastalığın tedavisi var mı?

ALTGR

Hectopat
Göz kapaklarında yağlanma ve sebore kaynaklı blefarit hastalığı olan var mı? Bir çözüm ya da hastalığı hafifletecek bir tedavi bulabildiniz mi? Birçok doktora gittim ama kalıcı bir tedavi bulamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geniş spektrumlu antibiyotik kullanman gerekiyor. Eğer işe yaramazsa gözündeki bakteri tipinin belirlenmesi için test gerekiyor. Tedavi edilebilir. Doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayın.

Geniş spektrumlu antibiyotik kullanman gerekiyor. Eğer işe yaramazsa gözündeki bakteri tipinin belirlenmesi için test gerekiyor. Tedavi edilebilir. Doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayın.

Doktorların verdiği antibyotikleri uzun süre kullandım ama sonuç vermedi, hastalığın nedeni ciltteki yağlanma ve seboreik durum, ama ciltteki yağlanmanın seborenin tedavisi olmadığı için geçmiyor. Kortizon içeren göz damlaları da kullandım , faydası olmadığı gibi göz tansyonumu yükseltti.

Göz kapaklarında yağlanma ve sebore kaynaklı blefarit hastalığı olan var mı? Bir çözüm ya da hastalığı hafifletecek bir tedavi bulabildiniz mi? Birçok doktora gittim ama kalıcı bir tedavi bulamıyorum.
Doktor bana sende blaferit baslamis diyince o da neymiş öyle diye şaşırmıştım. Hijyene cok dikkat ederim çünkü ama sonra arastirinca egzema kaynaklı olabileceğini öğrendim. Egzema stres kaynakli bende mevcut heralde o yuzden oldu herneyse şimdi hocam öncelikle saglam bir muayne sart kafana gore ilac sakın kullanma çünkü göz tansiyonu fırlayabilir veya başka birşey kaş yaparken göz çıkartmaya gerek yok. ( bu deyimde bu konu yaşanirken söylenmiş heralde 🙂)

Burada herhangibi bir öneri yada tavsiyede bulunmuyorum. Bulunulmasıda yanlış Çünku verilen öneri sizde başka birseyi tetikleyebilir. Fikir edinilebilir doktoruna sorarsın uygunsa zaten doktor sana yapılması gerekeni detaylı anlatır.

Bu hastalığın kesin iyileşmediğini sadece kontrol altına alınıp dönemsel ataklar yaptığını öğrendim. (Bunu öğrenince biraz yıkılmıştım )

Doktorun verdigi oneri ile sıcak su kompres ve yıkama yapıyorum detaylı olarak;
1.stres bir numaralı düşman sakin olmak relax olmak şart pozitif olmalıyız. (Bunu söyliyorum ama tek yapamadığım stresle baş etmek iş hayatı mahfetti beni😩 )
2. Sabah kalkarım elimi yüzümü yıkar bir poşete ılık su koyarım. Sonra takarım kulaklığı kapatırım gözleri poşetide gözlerimin üstüne koyar 5 dakika harikalar diyarı gezer gelirim.
3. Simdi müzik hala açık kulaklik takilı stres yok neyse Ilık su gözenekleri açtı yağ birikintisini kiri iltihabi yumuşattı yüzeye çıkarttı. Bebe şampuanı yada bu eczanede satılan blaferit şampuanıni doktor ikisinde birisi olabilir demişti alır 1 er damla parmaklara damlatırım kaparım gözlerimi yumuşak yumuşak 15 20 saniye masaj yaparım sonra yıkarım.
4.yikama bittikten sonra kulak pamuğu ile kirpikleri üstlerini temizlerim. Bunların hepsini yaparken her şeyi o göz için kullarım yani ayni kulak pamuğu ile iki gözu falan temizlemem yada sağ elimle dağ gözü yıkadıysam sol göze dokunmam.
5. Güneş ve rüzgarda güneş gözlüğü kullanmak,tozlu kirli yerlerden olabildiğince uzak durmak.
Ben bunları sabah kalkinca ve gece yatarken yaparim allaha çok şükür iyiyim kontrol suan bende gibi😊
İnşallah tamamen kurtulacak çözümü bulursunuz.

Değişmeyen parçalarımıda atayım şuraya😄
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı durum bende de var.Çay ağacı içeren bir göz yıkama jeli kullanıyorum.Her gün 2 defa yıkarsanız sonuç alırsınız.Kullandığınız sürece memnun kalacaksınız .

Yeni konular

Geri
Yukarı