Blender 2.8 açılmıyor

OguzzK

Centipat
Daha fazla  
Arkadaş ile Unity'den oyun yapacaktık. O C# öğreniyor ben de Blender'den 3D çizim ogrenecektim, internetten Blender'in kendi sitesine girdim, bilgisayarın 32 Bit olduğu için Blender'in 32 Bit olan 2.8 versiyonunu yükledim. Daha sonra OpenGL 3.3 hatası verdi, OpenGL 3.3 yükleyip hallettim fakat daha sonra Opengl32.dll uygulaması Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmamis veya hata içeriyor dedi açılmadı.
Sistemim:

• Intel Pentium P6200 2.13GHz
  • Intel HD Graphics.
  • 4 GB RAM.

Blender'in Steam versiyonunu yükledim, o da OpenGL hatası veriyordu ona da OpenGL 3.3 yükledim, ama bu sefer Steam versiyonunda da Blender'i açmaya çalıştığım zaman Blender başlatılıyor yazısı çıkıyor ve CMD ekranı çıkıyor fakat Blender birden kapaniyor. Bilen varsa çözümü olan varsa bulabilir mi? Dünden beri deniyoruz arkadaşla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel HD Graphics desteklemiyor blender. Zamanında bir şekilde açmıştım Intel HD 3000 ile ama çok kasıyordu. Kasmasına rağmen kullanırım diyorsan eskiden kullandığım yöntemi arayabilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben zamanında 2. videoya bakarak yapmıştım.

Intel HD Graphics desteklemiyor blender. Zamanında bir şekilde açmıştım Intel HD 3000 ile ama çok kasıyordu. Kasmasına rağmen kullanırım diyorsan eskiden kullandığım yöntemi arayabilirim.

Ben zamanında 2. videoya bakarak yapmıştım.
Peki blenderin kendi sitesinden daha düşük bir sürüm indirerek yapılabilir mi ya da başka 3d çizim programları var mıdır sizin bildiğiniz, sketchup, gimp, krita gibi programlar buldum ben ama çoğu kişi blender ve 3dcoat öneriyor

Bu videolar sorununuzu çözmedimi. Bence videodakini yapıp Blender kullanamya devam edebilrisiniz. SketchUp daha çok mimari için kullanılıyor. GIMP ve krita Photoshop gibi bir uygulamalar 3D modelleme var mı bilmiyorum. 3D coat Blender'dan daha zor sanırım pek bir bilgim yok yalan olmasın. Bende Blender dışında bir sürü programa bakmıştım ama Blender en kolayı gibi duruyor.

2.
Bu videolar sorununuzu çözmedimi. Bence videodakini yapıp Blender kullanamya devam edebilrisiniz. SketchUp daha çok mimari için kullanılıyor. GIMP ve krita Photoshop gibi bir uygulamalar 3D modelleme var mı bilmiyorum. 3D coat Blender'dan daha zor sanırım pek bir bilgim yok yalan olmasın. Bende Blender dışında bir sürü programa bakmıştım ama Blender en kolayı gibi duruyor.
2. Videoda tam olarak ne yaptığını anlamadım, Mesa3D ye attı, 20.1 sürümündeki 3. Dosyayı yüklüyor ama ben girdiğimde dosyanın aynisi yok ve çok fazla yeni surumler gelmiş, videoda kadın hepsini denedigini soyluyor. + Dosyanın kurulumunu vs... Atlamış videoda, göstermemiş . Siz yaptıysanız anlatabilir misiniz ne yapabilirim.

2.

2. Videoda tam olarak ne yaptığını anlamadım, Mesa3D ye attı, 20.1 sürümündeki 3. Dosyayı yüklüyor ama ben girdiğimde dosyanın aynisi yok ve çok fazla yeni surumler gelmiş, videoda kadın hepsini denedigini soyluyor. + Dosyanın kurulumunu vs... Atlamış videoda, göstermemiş . Siz yaptıysanız anlatabilir misiniz ne yapabilirim.
Merhaba oğuz bey, hangi dahili ekran kartını kullanıyorsunuz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı