Blender arabamı nasıl daha gerçekçi gösterebilirim?

MuratMG

Hectopat
Yer
Aydın 09
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bir ara blender'a merak sardım, 2.80 sürümünü kullanıyorum ve araba tasarımları ile uğraşıyorum. Fakat yaptığım araba tasarımlarında gerçekçi bir görüntü elde edemiyorum. Blender'den anlayan birisi bana birkaç öneri verebilir mi?

Not: Blender'dan çok anladığım söylenemez, yeniyim 😇

350Z TEST2.png

350Z TEST3.png

Blenderden anladığım yok ama bence bi paintjob yaparsan kim "Bu arabaya benzemiyor" der ki?
Bide far felan ekle gerekli şeyler sonuçta

Bende çok uğraşmıştım geçen sene, sinir olmuştum artık :) Buyrun burada anlatıyor arkadaşımız ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende çok uğraşmıştım geçen sene, sinir olmuştum artık :) Buyrun burada anlatıyor arkadaşımız ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

teşekkürler izleyeceğim 😊
Sticker felan onlar senin isteğince olmalı bence ben demek istediğimi altaki fotoğrafdan örnek vereyim.
maxresdefault.jpg

açıkçası böyle boyanın nasıl yapıldığını henüz bilmiyorum 😕 ben direk nesnenin rengini değiştiriyorum

Program hakkında bir bilgim yok ama, gerçekçi gözükmesini istiyorsan gerçekçi detaylar eklemelisin bence.

Sticker felan onlar senin isteğince olmalı bence ben demek istediğimi altaki fotoğrafdan örnek vereyim.
maxresdefault.jpg

Dediğinizi uyguladım, sonuç böyle oldu eskisinden biraz daha iyi sanırım
last 350z.png

Yardımlarınız için teşekkürler 😇 eskisine nazaran daha güzel oldu

Adsız.png

Son düzenleme:
Topoloji de eksiklerin var gibi gözüküyor birde sanırım lov poly modelleyip bevel ile yumuşatmayı denemişsin ama götü durmuş. Güzel bir tutorial ile baştan kuralına uygun modelle bence. Veya bevel i felan kaldırıp subdiv modifier uygulayıp sağı solu düzeltmeyi deneyebilirsin

Geri
Yukarı