Blender nasıl kullanılır?

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, Başka bir oyun geliştirmeye başladım. Ev için mobilya yapmam lazım fakat Blender kullanmayı anlayamadım. Nasıl öğrenirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'da temel eğitimleri bulabilirsin. Bir de temelleri öğrendikten sonra yabancıların çektiği videolar var YouTube'da. O videolardaki modelleri videoyu takip ederek tasarlamaya çalışabilirsin. YouTube'da Grant Abbitt kanalını öneririm.

YouTube'da temel eğitimleri bulabilirsin. Bir de temelleri öğrendikten sonra yabancıların çektiği videolar var YouTube'da. O videolardaki modelleri videoyu takip ederek tasarlamaya çalışabilirsin. YouTube'da Grant Abbitt kanalını öneririm.
İşte anlayamadım kullanmayı. İzlememe rağmen.

Biraz zaman ve sabır istiyor öğrenmek. Blender kapsamlı bir program 9 aydır hemen hemen hergün vaktimi ayırıp öğrenmeye çalışıyorum hala bırak öğrenmeyi yanından geçmediğim menüsüne girmediğim özellikleri var.

Ama bu seni yıldırmasın kendine bir alan belirleyip peşini bırakmazsan o alanda ders videoları izleyerek zamanla gelişiceksin.

Tavsiyem Andrew Price'ın çok meşhur bir donut yapma dersi vardır (ingilizce) onu izleyerek genel olarak arayüzü bir tanı. Sonra zamanla zaten kendine bir yol çizersin artık çevresel ortam, katı / organik yüzey, karakter modelleme, animasyon vs ilgini çeken yönde ilerlersin.

Merhaba, Başka bir oyun geliştirmeye başladım. Ev için mobilya yapmam lazım fakat Blender kullanmayı anlayamadım. Nasıl öğrenirim?
Burada zaman harcamanız hata, ayrıca Blender karışık bir uygulama gibi gözükebilir, nedeni her şeyi içinde barındırması. Uzun zamandır kullanıyorum bir kez olsun node wrangler dışı kullanmadım örnek olarak bunu vereyim. Fazlasıyla opsiyon olması sorunlar yaratıyor başlangıçta. Mobilya tarzı şeyler yapacaksanız; bir hafta UI ve donut denemeleri yapıp, haftaya mobilya yapıyor hale gelebilirsiniz. Mobilya tarzı şeyler çok uğraştırmayacaktır. Texture Paint için Substance paint kullanırsanız hazır asset ile daha da işiniz kolaylaşır. Karakter tasarımına girecekseniz $400'a human adında kurs var şuan için en iyisi o, blender sınırlarını zorlayacak hale gelebilirsiniz. Kısaca fazlaca opsiyon ve seçenek var sadece sabırlı olmanız gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı