Blender'da nasıl gelişebilirim?

yaagzrmkc

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Steam'de yaklaşık 620 saatim var ama en baştan bu yana kendi kendime öğrendim. Birkaç video izlemeye başladım ve Tesla model 3 modelledim (ilk araç modelim). 1-2 tane Blender kursu atar mısınız? Blender'da gelişmek istiyorum.
Araç da şu şekilde oldu:

1657271123646.png

1657271165572.png

Eksiklerini söylerseniz düzeltmeye çalışırım. Modellemek isteyen olursa aracın Blueprint'i:

1657271340056.png

Arabayı falan anlıyorum ama bu ağaçları modelleme işi nasıl oluyor ki? Yaprakları falan tek tek mi modellemek gerekiyor? Öyleyse bitmek bilmez sanki. 🤔

Arabayı falan anlıyorum ama bu ağaçları modelleme işi nasıl oluyor ki? Yaprakları falan tek tek mi modellemek gerekiyor? Öyleyse bitmek bilmez sanki. 🤔

Kopyala yapıştır? Ve zaten çoğu oyunda hazır kullanıyorlar veya kağıda çizildiği gibi yapıyorlar o kadar detaya girilse 6 7 senede ancak oyun biter.

Model değiller sanırım o yapraklar, model olsa bile detaysız, 4-5 poligonlu bir şey oluyor. Ondan sonra konmak istenen yerlere kopyala-yapıştır ile konuyor.

@Ulubatlı Souness yani yaprakların sadece 1'i modellenip gerisi kopyala yapıştır mı yapılıyor? Yada ağacın bir dalı yapraklarıyla modellenip, dalları mı kopyala yapıştır yapıyorlar? Kafam da deli sorular. 😅
Evet, yaprakların biri modelleniyor ve kopyala yapıştır ile bitiriliyor. Dallar birbirinden farklı şekillerde olduğu için öyle olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
@yaagzrmkc anladım. Peki konuyu dağıtmadan son bir soru sormak istiyorum. Bizim bu oyunlarda gördüğümüz tüm modellerin bu şekilde önce blueprint'i mi çiziliyor? Eğer öyleyse bu işler için oyun sektöründe bayağı bir çizimci (Mesleğin adını bilemedim, grafik tasarımcı diye mi geçiyorlar acaba) de çalışıyordur. 🤔

O kadarını bilmiyorum fakat konsept çizimler yapılıyor, onlar da blueprinte aktarılıyordur muhtemelen. Örneğin Cyberpunk 2077'deki bir araç dışı hiçbir araç gerçekte yok. Dediğim gibi, konsept çizimlerden blueprinte, oradan da 3D modele aktarılıyordur. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Geri
Yukarı