Blizzard Türkiye fiyatlandırması yok

Epicfeno

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, CoD serisine değer veren biriyim ve epey zamandır Warzone oynuyorum. Cold War'ı hiç oynamadım oynanış videolarını görünce bir hayli heyecanlandım ve satın almayı düşündüm. Fakat oyun 500-600 TL civarında ve almam imkânsız. Modern Warfare Remastered'ı da çok beğendim fakat o da farksız 480-500 TL civarında. Korsana kesinlikle karşı olduğum için de korsan indirmedim. Fakat firmalar biraz değer verip Türkiye özel fiyatlandırma yapsaydı keşke sonra oyuncular korsana yöneliyor. Gerçi bir yandan onları da haklı bulabiliriz çünkü Türk oyuncuların Blizzard'da sayısı çok az. İşte Türkiye böyle bir hale geldi AAA oyunları oynamak artık lüks oldu gibi😓

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında son 2 yıldır Türkiye'de oyun oynamak lüks olmuş durumda. Hatta bazı siyasetçilerde herkesin erişmesine gerek yok, oyun oynamak lüks tarzında bir söylemde bulundular.

Dolar kuru bu seviye olduğu sürece imkansız. 500TL anca 60 dolar yapıyor, adamların da para kazanması lazım sonuçta. Özel fiyatlandırma biraz zor bir ihtimal. Adamlar oyunu 200 TL mi yapsın, ellerine geçen 20 dolar para olur. 2 taraf da kendince haklı. Belli başlı firmalar yapıyor zaten (ki onlar da genelde bağımsız veya AA oyun firmaları oluyor).

Yıllardır öyle ve bunun için bir şeyler yapmıyorlar. Oyun almak zaten Türkiye'de bir lüks haline gelmişken Euro ile oyun almak çok fazla tiksindiriyor.Keşke herkes Steam gibi Türkiye'ye özel bir fiyatlandırma yapmalı

Merhabalar arkadaşlar, CoD serisine değer veren biriyim ve epey zamandır Warzone oynuyorum. Cold War'ı hiç oynamadım oynanış videolarını görünce bir hayli heyecanlandım ve satın almayı düşündüm. Fakat oyun 500-600 TL civarında ve almam imkânsız. Modern Warfare Remastered'ı da çok beğendim fakat o da farksız 480-500 TL civarında. Korsana kesinlikle karşı olduğum için de korsan indirmedim. Fakat firmalar biraz değer verip Türkiye özel fiyatlandırma yapsaydı keşke sonra oyuncular korsana yöneliyor. Gerçi bir yandan onları da haklı bulabiliriz çünkü Türk oyuncuların Blizzard'da sayısı çok az. İşte Türkiye böyle bir hale geldi AAA oyunları oynamak artık lüks oldu gibi😓

Ya ağzımı bozmak istemiyorum ama Türkler insan değil mi bu saçma fiyatlandırmalar çok saçma ya. Mesela Forza Horizon 4 Steam'de 60 dolarken TR fiyatı 92 TL böyle fiyatlandırma gibi yapmaları gerekmesi gerekirken adamlar batırdıkları Call of Duty serisini pahalıya satıyorlar.

Ya ağzımı bozmak istemiyorum ama türkler insan değil mi bu saçma fiyatlandırmalar çok saçma ya. Mesela Forza Horizon 4 Steam'de 60 dolarken TR fiyatı 92 TL böyle fiyatlandırma gibi yapmaları gerekmesi gerekirken adamlar batırdıkları Call of Duty serisini pahalıya satıyorlar.

Yeni F1 oyunu 419 lira böyle bir yıllık oyuna bile bu kadar fiyat yazmaları acınası bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı