Block And Surf Reklam Virüsü Silinmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

superuser

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir hafta önce falan bir uygulama indirecektim, dalgınlığıma gelmiş 500kb gibi küçük bir exe nin uygulama olamadığını fark etmemişim. Sonra her şeye ileri dedim meğersem aralarda bir takım uygulamalar yüklemek için onay alıyormuş. Sonra tabi indirme ekranına geçti ne bulduysa yükledi -asıl indirmek istediğim uygulama hariç-. Sonra olayı anladım ve programları sileyim diyerek iobit uninstaler a girdim, orada hızlıca kaldırmak için son yüklenen ne varsa sildim. En son BlockAndSurf adında saçma uygulamayı silerken kendi silme ekranını işlem tamamlanmadan kapattım, bu sefer düzgün de silinmedi uygulama artıkları kaldı. Onları sildikten sonra firefox aurora ya girdim ve ilk girdiğim sayfalarda altında "Ads by BlockAndSurf" yazan reklamlı bir kutucuk hatta kutucuklar çıktı, tabi çoğu sitede var. Sonra araştırdım silmek için o silme ekranını takip etmek gerekiyormuş, halbuki ben orayı da başka bir şey yüklüyor düşüncesiyle kapatmıştım.

Şu an hala silemedim. görüntüsünü aşağıya attım (adblock olduğu için reklamlar görüntülenmiyor ama hala çok rahatsız edici bir görüntüsü var ve arada bir pop-up tarzı yönlendirmeli reklamlar açıyor.)

eitCcDh.png

Aynı olay chrome ve internet explorerda da var. Bu reklam uygulamasını nasıl silebilirim? Aklıma şöyle bir şey geldi madem silemiyorum o zaman uygulamayı tekrar yüklesem belki silerim diye, fakat bu uygulamayı indirebileceğim bir yer bulamadım. Çoğunlukla popüler uygulamaların yüklenme ekranında birlikte yüklenen bir uygulama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adwcleaner yükledim hala silinmiyor arkadaşlar, ekran görüntüsü aldım onu da atacağım şimdi. Gözünüzü seveyim şu virüsten kurtarın beni ya, format atmak istemiyorum daha 2 hafta önce format attım bilgisayara. Birisi beni bu virüsten kurtarsın, çoğu forum sayfasına giremiyorum burayı da Google'den şans gele buldum, arkadaşınkinin aynısı bende de oldu yardımlarınızı bekliyorum.

5RjYZz.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam kardeşim sana %99 çözüm getirecek bir yazılım vereceğim bunu kullan eğer bu silmezse hiçbir program silmez bu anasayfa reklam yazılımını. Al kardeşim spyhunter 4.17.6.4336 portable.rar / ОБЛАКО@mail.ru bu yazılımı kur bilgisayarını tarattır bilgisayarını taraması belki 3 saat sürecek ama kesin çözüme götürür bu. Ayrıca antivirüs programını sil yerine Kaspersky İnternet Security 2014 yükle bu çok önemli.

Şu her yere adwcleaner önerenler ilk önce virüsün tanımını ve karşılaştığınız zararlının veya durumun ne olduğunu öğrenin sallama öneriler yapmayın. Çözüm için neleri istediğimi yazdım verin detaylı inceleme yapayım. Herkes adwcleaner önermiş. Ancak bunlara tanımlama yapan biziz, yani biz tanımlamadan yani istediklerimi vermeden o programlar bir işe yaramaz. Kaspersky da yaramaz. Spyhunter da yaramaz.

Böyle her kafadan sesin çıktığı konularda zararlı yazılım temizliği olmaz. Bilen de yazıyor bilmeyen de. Son karar verici olarak konu sahibi hangisini uygulayacak ? Antivirüs önerenler en büyük hatayı yapıyorlar. Sitenin bu işe bir dur demesi gerekir.

Şu her yere adwcleaner önerenler ilk önce virüsün tanımını ve karşılaştığınız zararlının veya durumun ne olduğunu öğrenin sallama öneriler yapmayın. Çözüm için neleri istediğimi yazdım verin detaylı inceleme yapayım. Herkes adwcleaner önermiş. Ancak bunlara tanımlama yapan biziz, yani biz tanımlamadan yani istediklerimi vermeden o programlar bir işe yaramaz. Kaspersky da yaramaz. Spyhunter da yaramaz.

Bizim elimizden o kadarı geliyor kardeşim benim önerilerim de boş sayılmaz Spyhunter de yaramaz vs bence biraz uçuk laf olmuş her yolu denememe rağmen hiçbir şekilde silemediğim anasayfa sorunumu Spyhunter bir aramaya halletti... Nasıl yaramaz diyorsun ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı