Bloody B2100 Klavye Mouse Gamer Set İnceleme

Merhaba arkadaşlar. Set elime birkaç gün önce geçti. Bende denedim kurcaladım.Seti Bizde Hesaplı isimli siteden 129.00 TL'ye almış bulunmaktayım. Set fiyat performans ürünü ben de almak istedim. Uzatmadan incelemeye başlayalım.

Ürün kutusu: Sade güzel bi ön yüzü var. Arkası neredeyse bütün özelliklerden bahsedilmiş.

ürün kutusuu.jpg
ürün kutusu arka.jpg

Kutu içeriği: Bloody kartı, mouse, klavye, bileklik oldukça sade bir kutu içeriğine sahip.

ürün içeriğii.jpg

Klavye: W,A,S,D tuşları silikondan yapılmış. Sessiz ve sade olmuş. Multimedia tuşlar F tuşlarına atanmış. Ekstra bilekliğe sahip. Klavyenin rengi sabit tek renk olmuyor. Rengarenk kalıyor. Işıklar %25 %50 %75 %100 olarak 4 kademeye sahip. Çekilen fotoğrafta %100. Kötü yanı ise sadece W,A,S,D tuşları aydınlanıyor. 1,8m kablo uzunluğu mouse içinde aynı.

klavye ışıksız normal.jpg

klavye ışık.jpg

klavye arkasıı.jpg

Ekstra Bileklik: Güzel detaylara sahip. Rahatsız etmiyor. Rahat kullanılıyor. Fakat vidalamasında ya ben zorlandım, ya da vidalaması zor. :ROFL:

ekstra bileklikk.jpg

Multimedia Tuşlar: Tuşlar FN tuşu yardımı ile kullanılıyor.

multimedia.jpg

Işık Ve Gaming Tuşu : Işık 4 kademeli. Gaming tuşu Windows tuşunu kilitliyor. A/T ise Auto ve turbonun ışıkları.

gamingmod.jpg

Auto Ve Turbo: Autoya basıp ardından bir tuşa bastığınızda, o tuşu 4 defa tekrar ediyor. Turbo ise sürekli tekrar ediyor.

auto turboo.jpg

Mouse(A9): Üzerinde bütün tuşlar dahil olmak üzere 8 adet tuş var. Bunların 3 tanesi profil tuşu geri kalanı atanabilir. Oldukça oturaklı ve rahat kullanıma sahip. Oturaklığından gelen ağırlık var. Elleri terletmiyor, yani 6 saat kullandım terleme yaşamadım. Metal ayaklara sahip. Yani %20 normal ayaklara göre daha hızlı kayıyor. Bloody'nin iddiası böyle ama normal ayaklara göre daha hızlı olduğu söylenebilir. Profil tuşlarında 1'de kırmızı ışık yanıyor. Ters n harfi gibi olanda yeşil ışık yanıyor. 3'de turuncu ışık yanıyor.

mouse soll.jpg

mouse sağğ.jpg

metal ayak.jpg

Profil tuşları:

profil tuşlarıı.jpg

mouseeee.jpg

Bloody 5(yazılım): Normalde 30$ olan makro ayarları şu anlık indirimde 14$ fakat hala saçma geliyor. Hem ürünlerini al hemde yazılımı için para ver. Fakat ben satın almadan yaptım. Neyse kısaca programı anlatayım ve incelemeyi bitirelim.
Anasayfa: Burada oyun türlerine göre profil değiştiriyoruz.

ANA SDAYFA.jpg

Headshot: Bu kısımda oyunlar için özel ayarları kullanıp. Profil tuşlarına atabiliyoruz.

Headshot.jpg

Hassasiyet: Buradan CPI seviyesini ayarlayabiliyoruz. Kalibrasyon yapabiliyoruz. Tıklamayı gönderme hızını ayarlayabiliyoruz.

hassasiyet.jpg

Makro: Buradan istediğimiz gibi kendi makrolarımızı oluşturuyoruz.

macro.jpg

Değerlendirmeye geçelim.

Klavye Artıları:
  • +Ledli olması.
  • +Sessiz olması.
  • +Ekstra bilekliği olması.
  • +Key Dominator programı ile kişiselleştirilebilmesi.
  • +Çift güvenlikli su geçirmezlik.
  • +Örgülü ve uzun kablosu.
  • +1Msn tuş bildirim hızı.
  • +Eğimli tuş başlığı tasarımı kaza ile farklı tuşa basımı azaltma.

Klavyenin Eksileri:
  • -Klavye rengi rengarenk tek renk ayarlanmıyor.
  • -W,A,S,D tuşları silikon(bana göre eksi kişiden kişiye değişebilir)
  • -Sadece W,A,S,D tuşlarının aydınlanması.
  • -Multimedia tuşların F tuşlarına atanması ve FN tuşu ile kullanılması.

Mouse Artıları:
  • +Sade ve hoş görünüme sahip olması.
  • +3 profil tuşu olması.
  • +Sağ sol tuş üstüne özel silikon doku olması.
  • +1Msn hızlı tuş tepki süresi.
  • +Dayanıklı Omron Switch ile 20 Milyon Klik tuş kullanım ömrü.

Mouse Eksileri
  • -Ultra gun 3(yazılımı) ücretli olması.

Şu anlık bir eksisini görmedim ilerleyen zamanlarda güncellerim.

Dosya Ekleri

• mouse ışık.jpg
    mouse ışık.jpg
    871,9 KB · Görüntüleme: 1.702
  • profil tuşlarıı.jpg
    profil tuşlarıı.jpg
    993 KB · Görüntüleme: 1.895
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu klavyenin sadece farklı versiyonu olarak B210 Turbo var. Onda ise bildiğim kadarıyla sadece kırmızı yanıyor. Bu B210'da ise rengarenk hariç hiç bir renk mevcut değil.

@emrah_8 Fark olduğunu zannetmiyorum sadece fotoğraftaki ürün ingilizce klavye ve yurt dışında satılan ürün. Aşağıda açıklama kısmında gerçek satılan ürün mevcut oraya göz atabilirsin.

@Ulaş Çetin Kusura bakma geç cevap verdim.Setin klavyesi model olarak B120 fakat gerçek ürünle hiçbir alakası yoktur. Hiçbir şekilde benzemiyor fiziksel olarak. Işıklandırması, boyutları ve şekli bayağı farklı rahat etmek istiyorsan bu seti alman daha iyi olur. G300 ve B120 bu sete oranla daha küçük kalıyor.

@emrah_8 Fark olduğunu zannetmiyorum sadece fotoğraftaki ürün ingilizce klavye ve yurt dışında satılan ürün. Aşağıda açıklama kısmında gerçek satılan ürün mevcut oraya göz atabilirsin.

@Ulaş Çetin Kusura bakma geç cevap verdim.Setin klavyesi model olarak B120 fakat gerçek ürünle hiçbir alakası yoktur. Hiçbir şekilde benzemiyor fiziksel olarak. Işıklandırması, boyutları ve şekli bayağı farklı rahat etmek istiyorsan bu seti alman daha iyi olur. G300 ve B120 bu sete oranla daha küçük kalıyor.

Sağ olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı