ZyXEL modemde Brawl Stars ani ping artışı oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
BlueStacks'tan Brawl Stars oynarken lag oluyor mermiler geç gidiyor delay var yani. Pingim sürekli 1 ms gösteriyor CMD anlık çıkmıyor yani ping sabit ona rağmen delay sorunu var. Paket kaybı yok %0 loss diyor yalnız alınan ve gönderilen paketler sürekli değişiyor sorunun sebebi bundan mıdır acaba? Nasıl çözerim bu delay sorununu?

Sorunum başlıktaki gibi. İnternetle alakalı yapmadığım çözümler kalmadı. Her çözümü denedim lag sorunu için ayar yapıyorum lag düzeliyor, oyun akıcılaşıyor sonra lag tekrar başlıyor. Oynadığım oyun ise Brawl Stars BlueStacks'tan. BlueStacks'la falan alakası yok öncelikle bunu söyleyeyim sunucuyla da alakası yok. Bana çözüm lazım. Yazılımsal olarak sorunu çözecek bir ayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lag spike yiyorsunuz modeme reset atın.

Hocam lag spike çözüldü ona rağmen delay var şimdi. Ping sürekli aynı kalıyor ama.
Oyunun içinde olan bir mekanik veya senin bağlantın yüzünden mermilerin geç gidiyor olabilir. Örneğin olarak bazı FPS oyunlarında uzakta isen ve hareket eden bir hedefi vurmaya çalışıyorsan hedefin önüne sıkman gerekir. Gerçekçi olsun diye eklenmiş bir olay.

Hocam Ethernet taktık yine lag oldu bu arada. Mekanikle alakası varsa nasıl çözerim bu sorunu? Mermilerin geç gitmesinin yeni bir donanım veya bileşen almamaktan başka bir çaresi yok mudur?

Son düzenleme:
Sorunum başlıktaki gibi. İnternetle alakalı yapmadığım çözümler kalmadı. Her çözümü denedim lag sorunu için ayar yapıyorum lag düzeliyor, oyun akıcılaşıyor sonra lag tekrar başlıyor. Oynadığım oyun ise Brawl Stars BlueStacks'tan. BlueStacks'la falan alakası yok öncelikle bunu söyleyeyim sunucuyla da alakası yok. Bana çözüm lazım. Yazılımsal olarak sorunu çözecek bir ayar.
İnternetiniz normaldede kötü ise yapcak bir şey yok.

Lag sorunu için ayar derken nasıl bir ayar.

Brawl Star'sın sunucuları maalesef çok kötü. İyi bir bağlantınız yoksa oyun işkenceye dönebiliyor.

ve bilgisayarına kablo ile bağlı mı modem

Bilmiyorum belki Brawl Talk nedeniyle oyuna yüklenmişlerdir. 4 diş çeken LTE ile girdiğimde ağır lag vardı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı