Bluetooth kulaklık kalite ve ses gelmeme sorunu

Senin yaşadığın sorun bende de var ama bende laptop var normalde sorun yoktu ama monitör ile kullanmaya başladığım zamandan beri daha doğrusu Displayport ile kullanmaya başladığımdan beri senin sorununu yaşıyorum, kulaklığı bluetooth ile bağlayıp oyunlara girince. Oyunlara girmediğim de sistemde herhangi bir şey dinlerken sorun yok, sadece oyunlara girince gidiyor ses daha doğrusu pubg de gidiyor ses.

Edit: Sorunu çözdüm d3dproxy windows mikrofonunuzu kullanıyor diye bildirim geliyordu pubg açınca o bildirime çift tıkladım mikrofon erişimini kapattım.

Son düzenleme:
Aynı sorundan müzdarbim.Bilgisayara adaptör ile ilk bağladığım zamanlar da streo'dan ses alıp aynı anda da oyunlarda mikrafonu kullanabiliyordum.Ama bir ara ne olduysa oyun esnasında ses kesildi.Windows'dan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Aynı sorundan müzdarbim.Bilgisayara adaptör ile ilk bağladığım zamanlar da streo'dan ses alıp aynı anda da oyunlarda mikrafonu kullanabiliyordum.Ama bir ara ne olduysa oyun esnasında ses kesildi.Windows'dan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Dediğim gibi çözdüm belki sende de öyledir.

Merhaba benim kulaklığımdaki stereo modunu yanlışıkla sildim nasıl geri yükleyebilirim
Merhaba dostum
Denetim masası -- Ses -- Kayıttan yürütme aygıtlarına bakmanı öneririm ilk önce devre dışı bırakmış olabilirsin. Gözükmüyorsa sol tık yapıp "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçeneğini tiklersen görebilirsin.
Aktif edip, varsayılan aygıt olarak değiştirip kullanabilirsin.

Konuyu biraz hareketlendirmiş olacağım fakat aynı problem bende de mevcut.

QCY T5 model TWS kulaklık sahibiyim. Windows 10'da Hands-Free AG Audio ve Stereo arasında sorun yaşıyorum. Mesela Teams'den derse katıldığım zaman stereo seçersem ses kısık geliyor ve mikrofon çalışmıyor. Laptop dahili mikrofonunu kullanıyorum. AG Audio'ya geçersem, ses bariz şekilde yükseliyor fakat aynı zamanda bozuluyor (özellikle video ve müziklerde çok net belli oluyor) ama bu seferde kulaklığın kendi mikrofonu gayet düzgün çalışıyor.

Olayın mantığını çözemedim. Telefonda böyle bir sorun yaşamadım açıkçası.

Dostum tws kulaklıklar hands free moduna geçtiği zaman mikrofon ve kulaklığı aynı anda kullanmana izin veriyor. Stereo dayken kulaklığın mikrofonunu kullanamıyorsun. Sadece hands free modunda aktif oluyor üzücü oluyor buda..

Dostum tws kulaklıklar hands free moduna geçtiği zaman mikrofon ve kulaklığı aynı anda kullanmana izin veriyor. Stereo dayken kulaklığın mikrofonunu kullanamıyorsun. Sadece hands free modunda aktif oluyor üzücü oluyor buda..

Peki bu bütün TWS'lerde aynı mı? Mesela airpods alsak o da mı aynı olur? (Windows bilgisayarda) veya MacOs'danasıl çalışıyor acaba?

Merhaba, Sennheiser 458BT kulaklıklarla aynı problemi yaşıyorum. Mikrofonu sadece hands Free modunda kullanabiliyorum ancak ses kalitesi rezil bir seviyeye geliyor. Stereo modunda ise mikrofonum çalışmıyor. Problemi çözebilen var mı acaba?

Geri
Yukarı