BM-800'de arkadan gelen tuhaf ses

tuggrul

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Arkadaşlar merhaba, mikrofondan anlayanlar bakabilirse çok sevinirim.
Bir arkadaşım BM-800 isimli kocaman bir mikrofon aldı dün problem olmamasına rağmen şimdi,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu kliplerdeki gibi sanki tencere sesi geliyor arkadan sürekli. Sesin ne olduğunu nereden geldiğini nasıl çözeceğimizi bilemedik.

Tahmininiz/yaşayanınız ve çözebileniniz var mı acaba?

Arkadaşlar merhaba, mikrofondan anlayanlar bakabilirse çok sevinirim.
Bir arkadaşım BM-800 isimli kocaman bir mikrofon aldı dün problem olmamasına rağmen şimdi,

Bu kliplerdeki gibi sanki tencere sesi geliyor arkadan sürekli. Sesin ne olduğunu nereden geldiğini nasıl çözeceğimizi bilemedik.

Tahmininiz/yaşayanınız ve çözebileniniz var mı acaba?

Titreşim ile alakalı ekran kartınız NVIDIA ise RTX voice açarsanız geçer. Ben de BM-800 kullandığım için biliyorum. Ayrıca sesi ses kartından alın.

Yayını OBS üzerinden yapıyorsa eğer Mic/Aux yazan yere gelip ayarlar sekmesine tıklasın filtreleri seçsin ardından sağ tıklayıp ekle desin oradan da gürültü bastırmayı seçsin ben RNNoise kullanıyorum ama daha düşük CPU kullanımı için Speex'de seçebilir, bunları yaparsa düzelebilir belki bir denesin isterse.

Titreşim ile alakalı ekran kartınız NVIDIA ise RTX voice açarsanız geçer. Ben de BM-800 kullandığım için biliyorum. Ayrıca sesi ses kartından alın.
Sesi ses kartından almak nasıl oluyor hocam? Bununla ilgili bir video vs. var mıdır? Teşekkür ettim ikinize de.

Geri
Yukarı