BMW 418I gran coupe vs Volkswagen Passat

Rick2078

Centipat
Herkese iyi forumlar. Sizce 2015-2016 70-100 bin arası BMW 418I gran coupe m Sport mu veya sıfır 1.5tsi Volkswagen Passat business mı? Başka araç önerilerinize açığım.

BMW 4 düşündüğüne göre sportiflik ve coupe isteğin fazla, Passat'ı da sağdan soldan duyduğun için bir karşılaştırma yapalım demişsin herhalde.

Ben 2'sini de eleyip tercihimi 225 HP Peugeot 508'den yana kullanırdım. Sorunsuz ve performanslı motor + sorunsuz şanzıman + sınıfındaki en iyi yol tutuşa sahip modellerden biri + yenilikçi iç ve dış tasarım + D segmentte hakkını verecek seviyede iyi malzeme kalitesi.

508 şu an bence Premium markalar haricinden D segmentte en premium hissi yaşatan otomobil. Eğer genişlik ve iç hacim derdin yoksa tercih sırasında en üstte yer alıyor.

Birbiriyle çok alakasız 2 arabayı seçmişsin, sanırım tek ortak noktaları D segmentinde olmaları.

4 serisi dediğin aracın iç hacmi dar, kasa tipi farklı, yürütme maliyetleri de kendisi gibi "premium" düzeyde. Arka tekerleklerden tahrikli olmasıyla sürüşte eğlendirir ama tecrübesiz birinde hata kaldırmaz. Premium bir araca binmek istiyorsan, yürütme maliyetlerini (servis faturalarını) karşılayabileceksen, iç mekan hacmi senin için önemli değilse, konforu 2. plana atıyorsan ve sürerken zevk almak istiyorsan temiz bir 4.18 alınabilir.

Geniş iç hacim, konfor istiyorsan Passat alınabilir ama onun yerine de tercih edilebilecek başka arabalar var.

İç mekan hacminden biraz fedakarlık yapabiliyorsan (ki 4 serisinde büyük fedakarlık edersin) 508 düşünebilirsin. İkisinin arası bir araç denilebilir, BMW gibi sportif ama D sınıfı konforuna biraz daha yakın. Önden çekişli ama sürüşü keyifli.

Jira'nın mesajını sonradan gördükten sonraki ekleme: Jira ile birlikte ne Peugeot 508 sevdalısı olduk, üstelik geçen yıl Peugeot'ya karşı Volkswagen seçmiş biri olarak tuhafıma gitmeye başladı. :D

Son düzenleme:
Herkese iyi forumlar. Sizce 2015-2016 70-100 bin arası BMW 418I gran coupe m Sport mu veya sıfır 1.5tsi Volkswagen Passat business mı? Başka araç önerilerinize açığım.

70-100 bin arası derken kmden bahsediyorsun herhalde? Eğer doğru düzgün bakılmış bir araç ise bakımları kullanımı vs. tercihini düşünmeden BMW üzerinden yapabilirsin çünkü seçtiğin Passat klasmanı içinde boş bir paket sıfır km olması dışında hiçbir artı sı yok. 10 seneyi aşkın bir süredir 2.0 TDI Highline kullanıcısı olarak eğer Full bir Passat almayı düşünmüyorsan o kadar parayı verebileceğin başka arabalar bulmanı öneririm.

Jira ile birlikte ne Peugeot 508 sevdalısı olduk, üstelik geçen yıl Peugeot'ya karşı Volkswagen seçmiş biri olarak tuhafıma gitmeye başladı. :D
Seni bilmem de Peugeot tam bana uygun bir şey yapmış :D Araba kullanmayı Peugeot'dan öğrenmiş biri olarak eskiden çok söverdim ama son 2 yıldır tam benim sevdiğim tarzda işler yapıyorlar :D

D segment sedan seven biri olarak Passat ve Superb çok sıkıcı ve 2-3 çocuğu olan aile babası profili olarak geldiğinden benim için eleniyor. Mondeo uzaktan güzel bir hatunu andırıyor ama içine girince soğuyorsunuz gibi. Insignia balık etli bir hatun, biraz daha zayıflasa (ağırlığı azaltılmalı) bulutlara çıkılabilir :D

508 ise sorunsuz şanzımanıyla, performanslı motoruyla, Mustang edası tasarımıyla beni yolda her gördüğümde büyülüyor. Er ya da geç sahibi olacağım, koydum kafaya :D

508 ise sorunsuz şanzımanıyla, performanslı motoruyla, Mustang edası tasarımıyla beni yolda her gördüğümde büyülüyor. Er ya da geç sahibi olacağım, koydum kafaya. :D
Taşıma kapasitesi (yükleme alanı) ve konfor mecburiyetim olmasaydı 508 benim de tercih edeceğim araç olacaktı da işte... Kader utansın. :D Geçen yıl bütçem 225 beygirlik olana yetmiyordu da 180 beygir olanı almanın kıyısından döndüm bildiğin gibi.

BMW 4 düşündüğüne göre sportiflik ve coupe isteğin fazla, Passat'ı da sağdan soldan duyduğun için bir karşılaştırma yapalım demişsin herhalde.

Ben 2'sini de eleyip tercihimi 225 HP Peugeot 508'den yana kullanırdım. Sorunsuz ve performanslı motor + sorunsuz şanzıman + sınıfındaki en iyi yol tutuşa sahip modellerden biri + yenilikçi iç ve dış tasarım + D segmentte hakkını verecek seviyede iyi malzeme kalitesi.

508 şu an bence Premium markalar haricinden D segmentte en Premium hissi yaşatan otomobil. Eğer genişlik ve iç hacim derdin yoksa tercih sırasında en üstte yer alıyor.

Birbiriyle çok alakasız 2 arabayı seçmişsin, sanırım tek ortak noktaları D segmentinde olmaları.

4 Serisi dediğin aracın iç hacmi dar, kasa tipi farklı, yürütme maliyetleri de kendisi gibi "Premium" düzeyde. Arka tekerleklerden tahrikli olmasıyla sürüşte eğlendirir ama tecrübesiz birinde hata kaldırmaz. Premium bir araca binmek istiyorsan, yürütme maliyetlerini (servis faturalarını) karşılayabileceksen, iç mekan hacmi senin için önemli değilse, konforu 2. plana atıyorsan ve sürerken zevk almak istiyorsan temiz bir 4.18 alınabilir.

Geniş iç hacim, konfor istiyorsan Passat alınabilir ama onun yerine de tercih edilebilecek başka arabalar var.

İç mekan hacminden biraz fedakarlık yapabiliyorsan (ki 4 serisinde büyük fedakarlık edersin) 508 düşünebilirsin. İkisinin arası bir araç denilebilir, BMW gibi sportif ama D sınıfı konforuna biraz daha yakın. Önden çekişli ama sürüşü keyifli.

Jira'nın mesajını sonradan gördükten sonraki ekleme: Jira ile birlikte ne Peugeot 508 sevdalısı olduk, üstelik geçen yıl Peugeot'ya karşı Volkswagen seçmiş biri olarak tuhafıma gitmeye başladı. :D.

Bende 508 sevdalısıyım ama 225'lik 508'in fiyatı çok pahalı ayrıca aracı babama alcağız. 508 gösterdiğimde çok genç arabası dedi o yüzden bu ikisi arasında kaldım.

508 gösterdiğimde çok genç arabası dedi o yüzden bu ikisi arasında kaldım.
4.18 değil miymiş? :D Babana alınacaksa BMW'den memnun kalacağını sanmam, konfor ve iç hacimde sıkıntı yaşatır. Sürüş keyfine de ne kadar düşkün bilemem. BMW'nin maliyetlerini de göz önünde bulundurmak lazım, serviste ağlayanlar çok oluyor.

Bence 2 aracı da kendisi bir şekilde test etsin, ona göre karar vermesi daha iyi olur ancak dediğimiz gibi bu 2 araçtan birisi elma olsa diğeri armut bile değil, olsa olsa avokado olur. O kadar büyük farklar var. :D

70-100 bin arası derken kmden bahsediyorsun herhalde? Eğer doğru düzgün bakılmış bir araç ise bakımları kullanımı vs. tercihini düşünmeden BMW üzerinden yapabilirsin çünkü seçtiğin Passat klasmanı içinde boş bir paket sıfır km olması dışında hiçbir artı sı yok. 10 seneyi aşkın bir süredir 2.0 tdı highline kullanıcısı olarak eğer Full bir Passat almayı düşünmüyorsan o kadar parayı verebileceğin başka arabalar bulmanı öneririm.

Passat özellik olarak çok düşük kalıyor BMW'nin yanında. Evet dediğinizde haklısınız artık elegance en dolu paket business orta paket diye geçiyor ancak ikisi arasında 100bin TL fark var. Ama elegance Passat çok dolu bir araç haklısınız.
4.18 değil miymiş? :D babana alınacaksa BMW'den memnun kalacağını sanmam, konfor ve iç hacimde sıkıntı yaşatır. Sürüş keyfine de ne kadar düşkün bilemem.

Bence 2 aracı da kendisi bir şekilde test etsin, ona göre karar vermesi daha iyi olur ancak dediğimiz gibi bu 2 araçtan birisi elma olsa diğeri armut bile değil, olsa olsa avokado olur. O kadar büyük farklar var. :D.

418'in arkası çok mu dar?

Geri
Yukarı