BMW 418I gran coupe vs Volkswagen Passat

508 istemeyip BMW 4 düşünmek de ayrı bir zevk olsa gerek.

2016-2017 arası kazası olmayan, 50-60 bin Km'si olan Mercedes C180 bakılabilir. Boş Passat'a 350 bin vermeye gerek yok.

Ne yazıkkı C180 piyasası çok arttı. Artık 350 bine C180'in en boş paketini veriyorlar onlarda boş paket.
418 508 kadar sportif durmuyor ama.

@Rick2078 Özellikle premium markaların bazı karakteristlik özellikleri vardır ve bu özellikler ile öne çıkarlar. BMW tercih eden çoğu kişi iyi motor - şanzıman uyumu, arkadan itiş ve sürüş zevki için tercih ediyor. Senin önceliklerin sürüş zevkinden çok konfor ve genişlik, daha ağır duran bir araba odaklıysa BMW değil Mercedes ya da premium dışı olarak Passat/Superb tercih edersin.

Bir hevesle 2. el BMW alıp masraflarının altından kalkamayan çok arkadaşım oldu. Sırf bu yüzden zamanında ben de BMW almaktan vazgeçip farklı bir şey aldım, bunu da göz önünde bulundur.

@Rick2078 özellikle Premium markaların bazı karakteristlik özellikleri vardır ve bu özellikler ile öne çıkarlar. BMW tercih eden çoğu kişi iyi motor - şanzıman uyumu, arkadan itiş ve sürüş zevki için tercih ediyor. Senin önceliklerin sürüş zevkinden çok konfor ve genişlik, daha ağır duran bir araba odaklıysa BMW değil Mercedes ya da Premium dışı olarak Passat/Superb tercih edersin.

Bir hevesle 2. el BMW alıp masraflarının altından kalkamayan çok arkadaşım oldu. Sırf bu yüzden zamanında ben de BMW almaktan vazgeçip farklı bir şey aldım, bunu da göz önünde bulundur.

Aslında 418 bence keyifli bir araç değil çünkü çok güçsüz bir araç 1.6 508 orta paket çok daha güçlü ve daha iyi. Passat ile karşılaştırma nedenim Passat kullanıcısı olmamız ve babamın Passat'ı sevmesi yoksa bence bu segmentte en son tercih edilecek araç.

Aslında 418 bence keyifli bir araç değil.
Keyfi veren motor gücü değil, tahrik sistemi. Arka tekerleklerden güç verildiği için oynamaya daha müsait bir araç. Apaçi stili diyeyim... :D

Passat kendi sınıfı için gayet iyi araç ama birkaç rakibine göre fiyatını düşününce ne kadar değeceği biraz şüpheli.

Passat kullanıcısı olmamız ve babamın Passat'ı sevmesi yoksa bence bu segmentte en son tercih edilecek araç.
Şimdi daha iyi anlaşıldı olay :D

Passat seven bir adama 508/Insignia tabii ki genç işi gelir. Kullanmadan keyifli ya da keyifsiz olduğunu bilemezsin, keyfi veren motor gücü değil. Ama Passat tarzı bir şeyler bakan için BMW bakmak, hem de 2. el bakmak bence doğru bir karar değil. 2. el Mercedes ya da Audi bakmanı anlayabilirim, Passat'dan daha prestijli bir şey bakıyor derim ama BMW bence gereksiz babanın profili için.

Neyse, son önerim bulabilirseniz 2. el temiz Mercedes C180, bulamazsanız sıfır Superb - Passat olacaktır.

@Asım Demir Bir süre kullandı, kendisi bu konudaki tecrübesini aktarır foruma bakacak vakti olursa. Konfor konusunda da epey bir laf edecek. :D
Dar, konforsuz, performansı tatmin edici değil, yakıt konusunda epey üzer. Arkada oturan kulak çınlatır. Kısa ve öz yeterli sanırım :)

Keyfi veren motor gücü değil, tahrik sistemi. Arka tekerleklerden güç verildiği için oynamaya daha müsait bir araç. Apaçi stili diyeyim... :D.

Passat kendi sınıfı için gayet iyi araç ama birkaç rakibine göre fiyatını düşününce ne kadar değeceği biraz şüpheli.

Bu fiyatlara sıfır D segmenti araç kalmadığı için Passat bakıyoruz yoksa geçen sene 350 bine Porsche panamera alınıyordu 😀
Dar, konforsuz, performansı tatmin edici değil, yakıt konusunda epey üzer. Arkada oturan kulak çınlatır. Kısa ve öz yeterli sanırım :)

Fotoğraflarda o kadar dar durmuyordu ancak siz kullandığınız için doğrudur. 136 beygir bence de yeterli değil tek güzel yanı arkadan itiş olması.

Bende babanızın Passat'tan inip BMW gibi arabalara bineceğini düşünmüyorum. Benimde önerim bu sınıfta C180'den yana olacaktır. Hem prestij ve konfor olarak babana hitap edecektir hem de 156bg 250nm tork ile senin beklentilerini karşılayacaktır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı