BMW 5.20i e60 Kasa Far Değiştirme

Völf

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
BMW farlarını değiştirmek istiyorum artık kendini zor aydınlatıyor. Zaten camları buğulandı temizlenmesi de lazım fakat ben el atılmışken güçlü bir far da taktırmak istiyorum. Öneriniz nedir? İstanbul'da önerebileceğiniz bir yer var mı? Arabalar konusunda çok bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim. Arabayı yükseltmeye başlamak istiyorum yavaş yavaş, çok eskidi araç.

BMW farlarını değiştirmek istiyorum artık kendini zor aydınlatıyor. Zaten camları buğulandı temizlenmesi de lazım fakat ben el atılmışken güçlü bir far da taktırmak istiyorum. Öneriniz nedir? İstanbul'da önerebileceğiniz bir yer var mı? Arabalar konusunda çok bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim. Arabayı yükseltmeye başlamak istiyorum yavaş yavaş, çok eskidi araç.
Hiçbir aydınlatma orijinal farları gibi olmaz önce onu söyleyeyim. Ancak fardan kastınız nedir? Halojen farlı olan mı yoksa bi-xenon olan mı?

Eğer halojen far ise yeni bir ampül alıp, farı da pasta cila yaptırıp çok daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Keza bi-xenon ise onda aydınlatma kaybı etkinliğini yitirince yani pembe aydınlatmaya başlayınca olur ki onun için sadece bi-xenon ampulünü değiştirmeniz yeterli.

Yok ben uğraşamam derseniz sanayide Hella marka far alırsınız. Ancak şu dönem BMW logosuz Hella’lar bile ateş pahası oldu, haberiniz olsun.

Farları mı ? Far ampullerini mi ?
Eğer farların camları deforme olduysa far camı temizliği yapan bir çok yer var. Eğer temizlenmeyecek durumda ise camlarını değiştirmen yeterli olur. En azından aracın orjinal farları ise bozmamış olursun. Çünkü orjinal far almak şu an mesele.. e60 5,30d vardı bende de az çok hakimim konuya. Umarım far ampülleridir o zaman çok çok ucuza halledebilir, internette ampul değişim vidyoları var işçiliğe bile para vermeyebilirsin :)

Far temizliği için önce fara ince zımpara vurulacak sulu zımpara. Ardından pasta atıp en son vernik uygulaması yapacaksın ya da yaptıracaksın. e60 kasaların farları mercekli hatırladığım kadarı ile. Kaliteli Xenon araştırması yapıp ampulleri değiştirebilirsin. Eğer kendini zor aydınlatıyor diyorsan far ayarı da bozulmuş olabilir.

Üzgünüm, far diyince far mı ampül mü soruları gelmiş. Ampül değiştirmeyi düşünüyorum, farların camını da temizleteceğim. Güçlü bir ampül taktırmayı düşünüyorum fakat ne taktırayım bir bilgim yok. Uzun süre kullanacağım için çok fazla parayı takmıyorum yani 3000 5000 değilse fiyatlar 500 600 verebilirim tek ampüle.

Geri
Yukarı