BMW F10 NBT Medya Bilgisi Gözükmüyor

Maestro869

Decapat
2014 model BMW 5 serisi aracımda bulunan küçük ekranı söktürüp yerine orijinal NBT ekran taktırdım. Her şey sorunsuz çalışıyor, sadece Bluetooth ya da kablo ile telefon bağlandığımda çalan şarkının bilgileri görünmüyor, oynatma listesi oluşmuyor. İleri geri tuşları ile şarkılar arasında geçiş yapılıyor ancak yine şarkı bilgileri (albüm fotoğrafı, çalan şarkının adı, sanatçı adı) görünmüyor. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Senin sorunun çok basit hocam.
Bir çok BMW'de bu özellik var. Siz yanlışlıkla ya da başkası yanlışlıkla bir ayar yapmış. Ekrana görüntü gelmemesi sizi korkutmasın.
Yanlış hatırlamıyorsam, joystick ile düzeliyordu. Görüntü gelene kadar vitesin olduğu yerde olan joystick tuşuna basılı tutuyordun.
Senin sorunun çok basit hocam.
Bir çok BMW'de bu özellik var. Siz yanlışlıkla ya da başkası yanlışlıkla bir ayar yapmış. Ekrana görüntü gelmemesi sizi korkutmasın.
Ses açma yeri var ya hocam, sol tarafta olması lazım. Ya ona basılı tutuyordun, görüntü gelene kadar bekliyordun. Ya da joystick ile aynı işlemi deniyordun. Zaten anlarsın joystick biraz esnektir, her tarafa gider. Yanlış hatırlamıyorsam, joystick ile düzeliyordu. Görüntü gelene kadar vitesin olduğu yerde olan joystick tuşuna basılı tutuyordun.
Eğer joystick ile ekrana gelmezse, gene basılı tutup sola sağa aşağı yukarı dene hocam. Tecrübe konuşuyor. :D

Son düzenleme:
Ekranda görüntü var hocam sorun o değil fotoğrafta görünen şarkıyla ilgili bilgiler yerine bilinmeyen parça bilinmeyen sanatçı yazıyor direksiyon üzerinden değiştirince hayalet ekranda şarkıların listesi çıkması gerekiyorken herhangi bir liste çıkmıyor liste normalde ekranda da çıkmıyor tabii benim sorunum çalan şarkının ve telefonumdaki şarkı bilgilerinin araç ekranına yansımaması.

Dosya Ekleri

• EB657B96-8569-465A-A7DB-75CF771578C0.png
    EB657B96-8569-465A-A7DB-75CF771578C0.png
    238,7 KB · Görüntüleme: 454
Ekranda görüntü var hocam sorun o değil fotoğrafta görünen şarkıyla ilgili bilgiler yerine bilinmeyen parça bilinmeyen sanatçı yazıyor direksiyon üzerinden değiştirince hayalet ekranda şarkıların listesi çıkması gerekiyorken herhangi bir liste çıkmıyor liste normalde ekranda da çıkmıyor tabii benim sorunum çalan şarkının ve telefonumdaki şarkı bilgilerinin araç ekranına yansımaması.
Babamın arabası F10 M5 idi. Onda orijinal nbt vardı, her zaman bilinmeyen sanatçı yazıyordu. Bunda takılacak bir sıkıntı yok hocam. Merak etme. Başka bir sorun varsa cevaplamaya hazırım.
En kötü VIN numarası ile attığım linke girin. Oradan son sürümü indirip, usb cihazına atıp arabaya takarsın hocam. Kendi günceller. USB FAT32 olarak biçimlendirilmeli.
Son olarak, BMW biraz bu konularda sıkıntılı. Kendileri de kabul etti, orası ayrı.
Telefonunun bluetooth bağlantısını araba ile kes, nbt ekrandan da telefonu bulup kaldır hocam. Sonra bir daha bağla.

Son düzenleme:
2014 model BMW 5 serisi aracımda bulunan küçük ekranı söktürüp yerine orijinal NBT ekran taktırdım. Her şey sorunsuz çalışıyor, sadece Bluetooth ya da kablo ile telefon bağlandığımda çalan şarkının bilgileri görünmüyor, oynatma listesi oluşmuyor. İleri geri tuşları ile şarkılar arasında geçiş yapılıyor ancak yine şarkı bilgileri (albüm fotoğrafı, çalan şarkının adı, sanatçı adı) görünmüyor. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Sorunu çözebildin mi acaba?

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın.

Bu sorun combox kaynaklı. Bagajda bulunuyordu doğru hatırlıyorsam. Nbt retrofit sonrası isterseniz değiştirirsiniz veya değiştirmezsiniz size kalmış. Ama eski tip comboxlarda Bluetooth da medya bilgisi gelmez, örneğin şarkıcı ismi, vesaire. Aklınızda kalsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı