Boatloader kilidi açık cihazlara nasıl ROM atılır?

Erdem Altunbaş

Decapat
Makaleler
3
Yer
Gaziantep
Herkese merhaba, bugün sizlere Xiaomi cihazlara nasıl ROM atacagınız ile ilgil bilgiler vereceğim.
Cihazınıza göre yazılım indirme:Download Xiaomi Firmware - MIUI Download - Mi ROM - MiFirm
Cihazınızın modelini yazıp global Fastboot stable ROM'u indirin ZIP'den çıkarın.
Buradan minimal ADB and Fastboot'u indirin:Minimal ADB ve Fastboot v1.4.3 – Xiaomi Tools
Daha sonra ZIP'den çıkardığımz yazılımın içerisine gidip flash_all.bat dosyasını buluyoruz.

Ekran görüntüsü 2023-03-15 235439.png

Sonra Windows arama bölümüne gelip minimal ADB and Fastboot diyoruz.

Ekran görüntüsü 2023-03-15 235654.png

Açtıktan sonra flash_all.bat dosyasını minimal ADB and fastboota sürükleyerek enter deyip yazılımı başlatın.

Ekran görüntüsü 2023-03-15 234852.png

Yardımcı olduysam ne mutlu😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız ADB/Fastboot paneli normalde Google'a ait. Minimaladb muhtemelen eski bir sürümü kullandığı ve güvenliğinden emin olunamayacağı için önermiyorum.

Şu linke bir göz atın. Bahsettiğim Google sürümü bu.

Muhtemelen Google'ın sunduğu web tabanlı flash aracını diyorsunuz. Ben onun sadece pixel cihazlar için diye biliyorum. @Erdem Altunbaş arkadaşımız minimal ADB and Fastboot ile göstermiş zira Mi Flash tool ile ROM atma rehberi zaten forumda var.

Muhtemelen Google'ın sunduğu web tabanlı flash aracını diyorsunuz. Ben onun sadece pixel cihazlar için diye biliyorum. @Erdem Altunbaş arkadaşımız minimal ADB and Fastboot ile göstermiş zira Mi Flash tool ile ROM atma rehberi zaten forumda var.
Web tabanlı olduğunu nereden çıkardınız? Ayrıca belirttiğim orijinal ADB/Fastboot dosyaları her cihaz için geçerlidir. Minimal ADB'nin yaptığı şey bu dosyaları exe uzantılı şekilde paketlemek.

Geri
Yukarı