Böbrek rahatsızlığım askerlik yapmama engel mi?

Boya oranla kilo da az hocam. Fiziksel aktivitelerinizin kısıtlı olması da muhtemelen askerlik için elverişli değildir raporu almanıza neden olacak. Allah şifa versin.

Boya oranla kilo da az hocam. Fiziksel aktivitelerinizin kısıtlı olması da muhtemelen askerlik için elverişli değildir raporu almanıza neden olacak.
Askerlik yapabilecek yaşa gelmeme daha 4-5 yıl var, o zaman kadar kilo alırım diye tahmin ediyorum.
Çok geçmiş olsun hocam. Umarım tedavisi falan vardır.
Tedavisi yok, sadece hastalığı en hafif seviyede tutmak mümkün. 6 yaşındayken ameliyat olmuştum, durum kötüydü yani. Şu an iyiyim çok şükür, ileride böbrek yetmezliğine falan dönüşme ihtimali de varmış.

Çok çabuk yorulmama ve ara sıra böbreğimde bir ağrı hissetmeme sebep oluyor. Bir de sürekli kontrollerle, tahlillerle falan uğraşıyorum. Beslenme programım da farklı olduğu için kilo almam çok zor oluyor. Boyum 1.75, kilom da 50.

Yani doktorun verdiği hasta raporunda sivilden bahsediyorum tam olarak ne diyor. Mesela şöyle bir şey var gördüm bunu böbreğin işlevlerinin yerine getiremeyen tanıdık arkadaşlar oldu uyum sağlayamayacak mesela arkadaşlarına çürük raporu verdiler ben de onlardan biriyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani doktorun verdiği hasta raporunda sivilden bahsediyorum tam olarak ne diyor? Mesela şöyle bişey var gördüm bunu böbreğin işlevlerinin yerine getiremeyen tanıdık arkdaşlar oldu uyum sağlayamacak mesela arkdaşlarıa çürük raporu verdiler bende onlardan biriyim.
Çürük raporu vermediler, verilecek kadar da kötü durumda değilim sanırım.
Aynı sorunun bir farklısı bende mevcut GATA ya gittiğimde doktor şahsen bana %40 ın altında olsaydı böbrek fonksiyonların askerlikten muaf olurdun demişti.
Askerlik işi yaş o zaman. :/

Askerlik için muayene olduğunda size soruyorlar bir sorunun mevcut mudur? Fakat siz herhangi bir sorunum yok derseniz test vs yapmıyorlar. Kendi sağlınızı düşünüyorsanız gerekli belgeler ile birlikte askerlik zamanı geldiğinde askerlik şubesine gidip durumu anlatmanız.

Askerlik yapabilecek yaşa gelmeme daha 4-5 yıl var, o zaman kadar kilo alırım diye tahmin ediyorum.

Tedavisi yok, sadece hastalığı en hafif seviyede tutmak mümkün. 6 yaşındayken ameliyat olmuştum, durum kötüydü yani. Şu an iyiyim çok şükür, ileride böbrek yetmezliğine falan dönüşme ihtimali de varmış.

Bobrek konusu kategorilendiriliyor ancak sizin bahsettiğiniz kategori bildiğim kadarıyla en üst kategori. Muhtemelen çürük alırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Askerlik için muayene olduğunda size soruyorlar bir sorunun mevcut mudur? Fakat siz herhangi bir sorunum yok derseniz test vs yapmıyorlar. Kendi sağlınızı düşünüyorsanız gerekli belgeler ile birlikte askerlik zamanı geldiğinde askerlik şubesine gidip durumu anlatmanız.
Eğer askere gidebilirsem bunu ileride mesleğe dönüştürmeyi düşünüyorum. Oradaki muayene önemli benim için.

Geri
Yukarı