Böbrek rahatsızlığım askerlik yapmama engel mi?

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Acaba nasıl bir hastalık ve belirtileri neler?
Belirtilerini tam olarak bilmiyorum, benim ki doğuştan çünkü.

Böbrek reflüsü, mesaneden böbreğe doğru idrarın geri kaçışıdır. Genetik yatkınlık sonucu, doğumsal ya da mesane çıkış problemlerine bağlı olarak ortaya çıkabilen böbrek reflüsü çocukların %1-2 'sinde görülürken bu oran idrar yolu enfeksiyonu geçiren çocuklarda %40'lara kadar çıkabilmektedir.

Bende de nefrit var, böbrek fonksiyonlarımda herhangi bir sorun yok ama çürük alıyorum, en azından doktorum öyle söylemişti. Sırf bu yüzden MSÜ’ye de gidememiştim. Seninki şu an benimkinden daha ağır bir durum olduğundan muaf olursun diye düşünüyorum.

Çok çabuk yorulmama ve ara sıra böbreğimde bir ağrı hissetmeme sebep oluyor. Bir de sürekli kontrollerle, tahlillerle falan uğraşıyorum. Beslenme programım da farklı olduğu için kilo almam çok zor oluyor. Boyum 1.75, kilom da 50.
Çabuk yorulmana sebep oluyorsa asker olma ihtimaliniz çok düşük. Allah şifa versin, hocam.

Doktor muanesi şart @hadwiger.

Yakın zaman için bu tarz bir konu açılmıştı kaş izinden dolayı soran olmuştu.

Ama şu sorulara cevap vermenizi rica ediyorum.

1-Böbrek reflüsü yorulmanıza sebep mi?
2-Bu hastalık yüzünden düzenli bir ilacınız var mı?
3-Kondisyon durumunuz.
4-İdrar yolu sorunuz var mı?
5-Bu hastalık sizi kısıtlıyor mu?

Kesin olarak bir şey diyemem doktor muanesi şart.

Çok çabuk yorulmama ve ara sıra böbreğimde bir ağrı hissetmeme sebep oluyor. Bir de sürekli kontrollerle, tahlillerle falan uğraşıyorum. Beslenme programım da farklı olduğu için kilo almam çok zor oluyor. Boyum 1.75, kilom da 50.
Sizden 10-15 santim kısayım, sizden 5 kilo fazlayım sanki biraz fazla az.

Geri
Yukarı