Boeing 737 Toplam Yakit Kapasitesi

Makaleler
24
Yer
İstanbul
737 Fuel AMM'a göre bir Boeing 737'nin surge, main ve center tankları 20.989 kg (46,073 lbs) yakıt alabilir.

Bilgiyi içeren 737 modelleri sağ üste verilmiştir.

Resmini attigim bu doküman, 737'nin tüm yakıt sisteminı kapsıyor. Bakimciliktaki dokumanlar bu sekilde meraklisi için.

Bu dokümanlara gore bakım, tamir işlemleri yapılıyor.

20190721_171322.jpg

Son düzenleme:
@Jira Siz pilot musunuz? Veya pilotluk mu okuyorsunuz? Veya da uçak bakım bölümünde mi okuyorsunuz?
Merak ettim o yüzden sordum. Benim uçaklara bi düşkünlüğüm var.

Herhangi bir teknisyen ucagi sabote etmek isterse kolayca bunu yapabilir mi? Yani demek istedigim sizin departmanizda calisan biri diyelim ki sabote etmek istedi, bu mumkun mu? Sizce tabii ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, isterse edebilir. Mesela birkaç önemli kabloyu kesebilir. Kalkista da kimsenin ruhu duymaz. Havada kaos olur :)

Ama büyük şirketlerde de yapilan bir işi birden fazla kişi kontrol ettiğinden, böyle şeyler görülmez. Ancak çok planlı bir terörizm olacak ki yapılacak. Adam okumuş, teknisyen olmuş. Neden böyle bir şey yapsın? :)

Uçağı kaçıran pilotlar da var gerçi ama bunların hangi kafada olduğunu anlamak güç :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir teknisyen ucagi sabote etmek isterse kolayca bunu yapabilir mi? Yani demek istedigim sizin departmanizda calisan biri diyelim ki sabote etmek istedi, bu mumkun mu? Sizce tabii ki?
Uçağı kullanılmaz hale bile getirebilir hatta bunu havalanana kadar ne pilot ne de kimse anlamayabilir bile. Teknik kısımda her şey gözle görülmez. Kapalı alanlara teknik ekip dışında kimse kolay kolay erişemez bile. Ama çalışma aidiyet duygusu vardır havacılıkta. Bunu yapmaz kimse kimseye. Ne bir teknisyen pilotun ölmesi için sabotaj yapar ne de bir pilot teknisyen zarar görsün diye kasıtlı hata yapar. Münferit durumlar tabii ki var ama genel olarak bir aile gibidir havacılık. Herkesin katkısının olduğu:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı