Bölgesel satürasyon sorunu

24 Mbps Vodafone Fiber. Şu uploadın yarısını downloada veremiyor muyuz? 😁

Dosya Ekleri

• hız testi.png
    hız testi.png
    61,1 KB · Görüntüleme: 60
Hocam İstanbul'un göbeğinde oturuyorum bir de. TurkNet kullanıyorum yıllardır böyle bir sorun görmedim.
Bende TurkNet abonesiyim aynı sorun bende de var, dediğiniz gibi önceden böyle bir sorun yoktu.
Sokağa çıkma kısıtlaması başlayınca evde internet kullanımları aşırı arttı ve satürasyon dediğimiz sorun ortaya çıktı.
Yakında düzeltilir diye umuyorum.

Bende TurkNet abonesiyim aynı sorun bende de var, dediğiniz gibi önceden böyle bir sorun yoktu.
Sokağa çıkma kısıtlaması başlayınca evde internet kullanımları aşırı arttı ve satürasyon dediğimiz sorun ortaya çıktı.
Yakında düzeltilir diye umuyorum.

Bende öyle düşünüyorum fakat ısrarla destek talebi açtığımda akşam hız probleminden bahsediyorum. Fakat kendileri öğlen cevap verip o anki bana hız değerlerimi atıyorlar :D.

Muğla'dan İstanbul'a bağlantım eskisine nazaran bayağı iyileşti.
Önceden 40 ms civarı ping alıyorken şimdi 30 ms civarlarına geriledi.

Dosya Ekleri

• 10527672153.png
    10527672153.png
    8 KB · Görüntüleme: 51
@Patrixcs az önce 0262 alan kodlu bi numara tarafından arandım, numara TT'ye ait bunu biliyorum, 5 ay önce VDSL portu açmak için benden onay istemişlerdi bu numaradan. Onay verdikten 5 gün sonra VDSL portu açılmıştı ve 3 sene sonra VDSL altyapı gelmişti binama.
Fakat aradıklarını görmemişim 😕 Umarım tekrardan ararlar. Yüksek ihtimal fiber hakkında konuşacak yine.

TürkNet 100 MBPS fiber paket. Yaklaşık 3 haftadır dönemsel sorun yaşıyorum. Akşam 21.00 ile 23.00 arasında oluyor genelde. Her gün yaşamıyorum fakat haftanın 3 günü 2-3 saatliğine pingim uçuyor oyunlarda vesaire, aşırı sinir bozucu. Bugün TürkNet ile tekrar görüştüm, cevap bekliyorum bakalım.

Dosya Ekleri

• 1net.PNG
    1net.PNG
    90,9 KB · Görüntüleme: 45
TürkNet 100 MBPS fiber paket. Yaklaşık 3 haftadır dönemsel sorun yaşıyorum. Akşam 21.00 ile 23.00 arasında oluyor genelde. Her gün yaşamıyorum fakat haftanın 3 günü 2-3 saatliğine pingim uçuyor oyunlarda vesaire, aşırı sinir bozucu. Bugün TürkNet ile tekrar görüştüm, cevap bekliyorum bakalım.
TurkNet'lik bir durum yok.
TT altyapısı kullanan kişilerde bir sorun var bant genişliği kullanıcılara yetmiyor artık.
Kısıtlamalar gelince birden eve kapandı insanlar bundan dolayı. Yakında düzeltilir.

TurkNet'lik bir durum yok.
TT altyapısı kullanan kişilerde bir sorun var bant genişliği kullanıcılara yetmiyor artık.
Kısıtlamalar gelince birden eve kapandı insanlar bundan dolayı. Yakında düzeltilir.
Evet, az önce görüştük. Sorunun TT kaynaklı olduğunu biliyorum zaten. Ama belki küçük optimizasyonlar vardır diye onlara yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı