Boğaziçi Bilgisayar garanti sorunu

nkmeth008

Hectopat
Merhabalar iyi günler herkese. Corsair K95 klavyemin ses açma barı ve W tuşu çalışmıyor. Garantisinin bitmesine 3 ay varken servise yollayıp ya tamiri ya da yenisini almak istedim ve Boğaziçi bilgisayarı aradım. Boğaziçi bilgisayar bana ürünün 6 aydır ülkeye gelmediğini ve ellerinde olmadığını söyledi. Ürünün tamiri değil sadece değişimi oluyormuş ancak ürün ellerinde olmadığı için değişim olmadığını belirttiler ve sadece iade olur dediler. Şöyle bir sorun var, klavyeyi ben 750 TL'ye aldım ve klavye şu an neredeyse 3000 TL. Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayetimi bulundum ve üstüne Corsair Support'a mail attım. Bu konuda ekstra bir şey yapmam gerekiyor mu acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar iyi günler herkese. Corsair K95 klavyemin ses açma barı ve W tuşu çalışmıyor. Garantisinin bitmesine 3 ay varken servise yollayıp ya tamiri ya da yenisini almak istedim ve Boğaziçi bilgisayarı aradım. Boğaziçi bilgisayar bana ürünün 6 aydır ülkeye gelmediğini ve ellerinde olmadığını söyledi. Ürünün tamiri değil sadece değişimi oluyormuş ancak ürün ellerinde olmadığı için değişim olmadığını belirttiler ve sadece iade olur dediler. Şöyle bir sorun var, klavyeyi ben 750 TL'ye aldım ve klavye şu an neredeyse 3000 TL. Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayetimi bulundum ve üstüne Corsair Support'a mail attım. Bu konuda ekstra bir şey yapmam gerekiyor mu acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tüketici Hakem Heyeti satıcıyı haklı bulur şu durumda.

Tedarik edilemeyen veya üretimden kaldırılan ürünlerin satış sonrası bu durumlarda artık direkt para iadesi kararı var.

Bu satıcı bu ürünü hala satıyor mu? Aktif ilanı var mı? Satışa açık aktif ilanı varsa güncel fiyatı nedir?
Tüketici Hakem Heyeti önce buna bakar.
Baktı aktif bir ilan yok ve stoklarında bulunmadığı ispatlanırsa, tedarik edilemediği durum kesinleşirse para iadesi durumu zorunludur.

Hatta şöyle bir durum var. Siz bu ürünü 750TL fiyatla aldınız. Satıcı bu ürünün yenisini size vermek için temin edebilir mi her türlü eder. Ancak satış fiyatının üzerinde tedarik etme durumunda satıcı bu eyleme girmez.
Bu durumda satıcı haklıdır. Siz zararı düşünürken satıcıda zararı düşünür. Burada durum eşitlenir ve para iadesi zorunlu hale gelir.

Sizin yerinizde olsam klavyenin switchinden alıp W tuşunu değiştirirdim. 700 liraya benzer bir klavyeyi zor bulursunuz, 50-100 lira verip elinizdekini kullanmaya devam etme şansınız VA. Ses tekerine maalesef çözümüm yok ama belki onun da tamiri mümkündür.

Geri
Yukarı