Boks vs basketbol

Mert Taşoğlu

Picopat
Daha fazla  
Son zamanlarda kaykayın yanına bir spora başlamak istiyorum ama boks mu basketbol mu karar veremedim. Yaşım 13 yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda kaykayın yanına bir spora başlamak istiyorum ama boks mu basketbol mu karar veremedim. Yaşım 13 yardımcı olursanız sevinirim.

Boksa senin yaşındayken başlamıştım yapabilirsin eğer sadece spor olarak yapmak istersen vücudunun bütün bölgelerini çalıştırır sıkı bir vücudun olur kısacası ama turnuva vs. gibi bir şey düşünüyorsan güzel bir yerde başlayarak hem kendini geliştirir ve zinde tutarsın hem de o yaşlarda sikletini yani ağırlığını oturtur ve iyi yerlere gelirsin. Benim önerim kickboksdan yana diyebilirim. Boks yerine kickboks daha iyi olur bu arada bacaklarında çalışır.

Bu biraz sizin ilgi alanınıza ve fiziksel özelliklerinize bağlı bir şey ama zamanınız varsa @ByCookie hocamın dediği gibi Terminator olabilirsiniz basketbolda bir omuzu vurdunuz mu yere yapışır :D

Peki Ankara'da dikmen kısımlarında bildiğiniz ucuz kickbocks kursları var mı eğer iyiyse basketbolda olur. Hepinize teşekkürler.
Boksa senin yaşındayken başlamıştım yapabilirsin eğer sadece spor olarak yapmak istersen vücudunun bütün bölgelerini çalıştırır sıkı bir vücudun olur kısacası ama turnuva vs. gibi bir şey düşünüyorsan güzel bir yerde başlayarak hem kendini geliştirir ve zinde tutarsın hem de o yaşlarda sikletini yani ağırlığını oturtur ve iyi yerlere gelirsin. Benim önerim kickboksdan yana diyebilirim. Boks yerine kickboks daha iyi olur bu arada bacaklarında çalışır.

Hala kickboksla ilgileniyor musun peki?
Kickboks ile boks arasındaki fark ne ve kickboksa başlayınca boyumu uzatabilir miyim uzatabilirsem nasıl?

Son düzenleme:
Peki Ankara'da dikmen kısımlarında bildiğiniz ucuz kickbocks kursları var mı eğer iyiyse basketbolda olur. Hepinize teşekkürler.

Kickboks ile boks arasındaki fark ne ve kickboksa başlayınca boyumu uzatabilir miyim uzatabilirsem nasıl?

Hayır şu an ilgilenmiyorum tam 1 yıl önce bıraktım. Kickboks bacak ve bacak eklemlerini daha çok kullandırır fakat boksda vücut ağırlığını dengede tutmak sıkı durmak vs. önemlidir üst vucut öne alınarak çalışılır kısaca. Kickboksu önerme amacımda dediğim gibi bacaklarını boksda sadece zıplayarak hareket etmek için kullanmak yerine hem o şekilde kullanırsın hem de ayaklarınla belirli tekmeleri atmak için kullanırsın. Yani hem alt hem de üst vücud kickboksda daha dayanıklı olur ve daha çok çalışır. Boy uzatırmı konusuna gelirsek durmadan zıplıyorsun yaptığın antrenmanlarda çıktığın maçlarda veya kendi başına yaptığın normal antrenmanda bile zıplıyorsun durmadan o yüzden evet boy uzatır eğer genetiğin iyiyse tabii ki.

Şuanlık basketbol ileride boks bence. Basketbol hem şuan için gelişimine uygun hem çok zevkli bir spor. Ya da istiyorsan ilk basketbolu dene beğenmezsen boksa gidersin.

Boyunuzun uzayacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı