Boksa başlamak

MuratKayas

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 20 yaşındayım. Boyum 1.88, kilom 130 civarı. Büyük boks hayranıyım ve artık kendim de yapmak istiyorum çok sevdiğim bir spor dalı ama acaba geç mi kaldım kemik gelişimi için erken mi başlamalıydım ve şu ankiloluyum boksdan önce fitness yapmalı mıyım ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kum torbasına 10 tane yumruk atamazsın ustam yanlış anlama da. Önce biraz kilo vermeni tavsiye ederim bi 30-40kg verdinizmi iş tamam.

Biraz zor 40kg 😃 ama neticesinde; farklı özellikleriniz ortaya çıkabilir bir bakmışsınız kiloların gitmesiyle tekme atabiliyorsunuz, hemen branş değiştirirsin Kick Box'a yönelirsin veya farklı bir spor dalına. Şuan da gitsen gidersin ama pestil olursun deneme tahtası yaparlar seni.

Hiçbir şey için geç değildir yeter ki isteyin. Başlamadan en az bir 10 kilo verseniz sizin için daha iyi olur, kilo yine de fazla ama boydan dolayı 120 kiloyu güzel bir göbekle taşırsınız.

Bu boy ve kiloda ağır siklet kategorisine girersin. Hobi ve spor amaçlı git. Fakat yaşantı felsefen olmasın. Hayatın her maç sonu ameliyat olarak geçiyor.
Zaten hobi olarak yapmayı düşünüyorum sadece.
@MuratKayas boksa başlamanı hiç doğru bulmadım ne öyle birbirinizi döverek iş olur mu hiç ama karar senin.
Hocam kimseyi dövmek istemiyorum ben tamamen boksu çok sevdiğimden kendim de yapmak istiyorum zaten dışarıda da kavga eden birisi değilim.
Biraz zor 40kg 😃 ama neticesinde; farklı özellikleriniz ortaya çıkabilir bir bakmışsınız kiloların gitmesiyle tekme atabiliyorsunuz, hemen branş değiştirirsin Kick Box'a yönelirsin veya farklı bir spor dalına. Şuan da gitsen gidersin ama pestil olursun deneme tahtası yaparlar seni.
Hocam zaten dövüle dövüle öğrenilmiyor mu bu spor hem cardiyo hem de boks yapamaz mıyım başlar başlamaz ne kadar erken o kadar iyi diye düşünüyodum.
Boksun kötü risklerini de biliyorsunuz değil mi? boksçuların hepsinde burun yamukluğu olur
Hocam pro olarak yapma gibi bi durumum yok yani sadece hobi amaçlı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı