Boksörlük vs Siber Güvenlik Uzmanılığı vs Askerlik

Dr.Mihrez

Femtopat
Daha fazla  
Herkese esenlikler, meslek konusunda çok kararsızım özet şeklinde yazacağım sizlere.
Boksör (Kariyer,Profesyonel'de) Hacker (Siber Güvenlik Uzmanı) ve orduya katılıp asker olmak.

Bu üç mesleği de deli gibi seviyorum, boksörlük, profesyonel. Ün, şan, şöhret para. Aileme çok güzel bir hayat sunmak istiyorum. Kameralara çok güzel bir serseri şovmenlik oynayabilirim. Kendime son derece güveniyorum. Lisansım var zaten sadece maçlara hazırlanmam gerek.

Hackerlıktan çok zevk alıyorum, deli parası da var. Bilgisayar ile uğraşmayı seviyorum Atıl Samancoğlu'ndan eğitim seti almıştım kısa sürede geliştirmiştim kendimi. Basit tuşlamalar ile sistemlere sızıp bir şeyleri değiştirmek aşırı etkileyici ve zevkli geliyor bana bağımlılık gibi.

Ordu, üniforma, devleti temsil etme. Sosyal hakları vs her şeyi çok cazip geliyor ordu ortamı tam bana göre bir de şöyle düşünüyorum ben yukarda saydığım iki mesleği yaparsam yaşlılığa doğru ölecekmişim gibi hissediyorum hal böyleyken bu fikir biraz motivasyonumu düşürüyor. Ama asker olursam orta yaşlara gelmeden vefat etme isteği var içimde. Yaşlılığa kadar ne yapacağım mesela?

Kafam çok karışık belki mantıklı belki mantıksız düşünüyorum. Düzeltin yanlışım var ise.

Sen bir büyü de çalışmaya başladığında kariyer planlarını profesyonelliklerine göre yaparsın. Asker olursan serseri mayına gidersin sen, TV'de 40 saniye ünlü yapıyorlar.

Boksörlük meslek değil onu geç. Siber güvenlik uzmanlığı konusunda da öyle setlerle metlerle olacak iş değil o iş biraz matematik ister, mantık ister. Askerlik konusunda gelirsek aralarında en kolay girilebilecek, imkanları ve maaşı güzel ama çalıştığın yere göre de gerek fiziksel gerek zihinsel anlamda zor meslek yıpratır yani.

Askerliği unutur musun kardeşim hele ki bu Türkiye de.
Sen onu ele sen onu unut onun dışında en geriye siber güvenlik ve boksörlük kalıyor.
Kendin düşün hayatın boyunca hangisini yaparsan daha mutlu olacaksın karar ver ve seç.

Sen bir büyü de çalışmaya başladığında kariyer planlarını profesyonelliklerine göre yaparsın. Asker olursan serseri mayına gidersin sen, TV'de 40 saniye ünlü yapıyorlar.
Yaşım 22, büyü derken neyi kastediyorsun?

Geleceğin meslekleri teknolojik meslekler. Heçkır olabilirsin dostum, engel yok sana. Sistemleri de hekle ülkeyi kurtar. Aslında şöyle de yapabilirsin Sabah boksörlük akşam heçkırlık. Sana uyarsa dene olmazsa bir konu daha aç taktik verelim.
Yaşın kaç senin ? Doğru düzgün soru sorulmuş, insan gibi cevap bekleniyor. Dalganın ne mantığı ne var

Siz de iyi ki bir film repliğinde duydunuz şu 40 saniyeyi. Kimse 40 saniye çıkmak için yapmıyor o mesleği ya da 40 saniyenin üzerinde TV’de çıkayım diye ya da babasının hayrına yapmıyor. Adam para kazanıyor geçimini sağlıyor bir şekilde mecbur kalmış, şartlar ona elvermiş.

Boksörlük meslek değil onu geç. Siber güvenlik uzmanlığı konusunda da öyle setlerle metlerle olacak iş değil o iş biraz matematik ister, mantık ister. Askerlik konusunda gelirsek aralarında en kolay girilebilecek, imkanları ve maaşı güzel ama çalıştığın yere göre de gerek fiziksel gerek zihinsel anlamda zor meslek yıpratır yani.
Boksörlük meslek olmaz olur mu hocam. Benim bizzat hocamın öğrencisi geçen hafta Portekiz'e gitti K1'de Profesyonel'e çıktı. Altın kemer+ güzel para aldı. Şimdi instagram dmsine ufak çaplı, kurumsal firmalardan deli gibi reklam teklifleri geliyor. İsim yaptı. İsimi boşverelim güzel paralar dönüyor. Hele ki Amerika ve İngiltere'de bir araştırmanızı öneriyorum. Görüş için teşekkürler.

Muhtemelen daha çok küçüksün yaş 13-14 falan ileride fikrin değişir.

Ayrıca Türkiye gibi bir ülkede boksörlük ve siber güvenlik çöp mesleklerden biri bu ülkede bu tür şeylerin değeri yok, askerlik dersen de o disipline ve hayat şartlarına uymak herkesin harcı değil yemez yani öyle sosyal haklar, ailemi rahat ettireyim kafasıyla asker olunmaz gider 1 yıl sonra ağlayarak evine dönersin.

30 yaşında biri olarak 15 li yaşlarıma dönsem tek derdim bu ülkeden kaçmak olurdu bunun içinde yapacağım 3 şey;

1. Ana dilim gibi İngilizce ve Almanca öğrenmek
2. Avrupa/Amerika'da hangi meslek gruplarında ciddi açıklar varsa o meslek gruplarına yönelmek ve kendimi o alanda çok iyi şekilde geliştirmek
3. Okuyacak, kendimi geliştirecek kafa yoksa en azından Almanca öğrenip alman bir kız ile evlenmenin yoluna bakıp ülkeden evlilik yoluyla kaçmak

Ben şuan 30 yaşında meslek değiştirip tırcılığa girdim daha yeniyim bu yaşta bile ülkeden kaçıp gitmeyi düşünüyorum, bu ülkede kalanın aklı yoktur.

Geri
Yukarı