Bolu Abant İzzet Baysal üniversitesi nasıl?

mesker

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Tercihim de Bolu Abant İzzet Baysal üniversitesi çıktı bölümün Gerede fakültesinde Bilgisayar Programcılığı sizce nasıl bir fakülte, üniversite? Bu ulaşımı, ev fiyatlari?
Bildiğim kadarıyla 1 tane KYK yurdu var orasi da çıkmaz gibi, orada okumuş olanlardan tavsiye bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerede gelişmemiş bir yer. Okulun çevresinde 3-4 tane cafe var. Okulun önünde iş bankası var. Diğer atm'ler için 20-25 dakika çarşıya yürümen lazım. Bir tane büyük market var, a101. Kısacası çevre açısından çok çok kötü. Okul olarak da hiç üniversite gibi değil, liseden farkı yok. Kyk okulun çaprazında kalıyor. İlk sene çıkmaz yüksek ihtimal. Özel yurtlar çok çok pahalı. 3 sene önce 1+1 apart kirası 1000 liraydı, şuan Allah bilir ne kadardır. Kısacası seni zorlu bir mücadele bekliyor. Tek iyi yanı hocalarıdır. Hocalar yeterince kalitelidir, kendini geliştirmek istersen yüksek okullar içinde ilk 3'e girebilir. Bölüm olarak bende aynı bölümü okudum ama pişmanım açıkcası. 2 senelik zaman kaybı. O 2 seneyi kendin çalışarak da 1 sene de falan bitirirsin. Kendi adıma pişmanım, umarım pişman olmazsın kardeşim. Bu bölümü okuyacaksan hep bir adım ileriyi düşünmen lazım. Sınıfla aynı seviye de gidersen mezun olduktan sonra keşke başka bölüm okusaydım diyebilirsin. Allah yardımcın olsun.

@Korvo17 Çok teşekkür ederim detaylı anlattığından ötürü,aslında şöyle bu konulara ufaktan hakimdim önceden tabi aradan zaman geçti ve unutma aşamasına geldim.Şuan tekrardan kodlamaya başladım ve kendimi önce HTML Dalında sonra diğer dallarda geliştireceğim.Akabinde şunu söylemek isterim cidden değmezmi orada okumaya gerek ulaşım gerek sosyal ihtiyaçlar gerek barınma çünkü aklımda gitmeme planıda var 2 yıl orda sürüneceğime burda bir işe girip boş zamanlarımda kendimi geliştirmeyide düşünüyorum sence tavsiyen nedir?

@Korvo17 Çok teşekkür ederim detaylı anlattığından ötürü,aslında şöyle bu konulara ufaktan hakimdim önceden tabi aradan zaman geçti ve unutma aşamasına geldim.Şuan tekrardan kodlamaya başladım ve kendimi önce HTML Dalında sonra diğer dallarda geliştireceğim.Akabinde şunu söylemek isterim cidden değmezmi orada okumaya gerek ulaşım gerek sosyal ihtiyaçlar gerek barınma çünkü aklımda gitmeme planıda var 2 yıl orda sürüneceğime burda bir işe girip boş zamanlarımda kendimi geliştirmeyide düşünüyorum sence tavsiyen nedir?
Gar ile okul arası uzak değil. 10-15 dakika yürüme mesafesinde. Sosyal ihtiyaç gerçekten yok. Gelişmişlik açısından çok çok kötü bir yer. Hiç öyle üniversite okuyorum şeyi yok kısacası. Barınma kısmı da şuan halihazırda KYK yurtları bile pahalıyken eve çıkmak seni çok çok masrafa sokacaktır. Üniversite diplomam olsun diyorsan ayrı tabi ki ama gidip de okumana değeceğini düşünüyorum. Bir yıl daha hazırlanıp mühendislik zorlayabilirsin veya başka bir yüksek okul yazabilirsin. Dediğim gibi Gerede hiç öyle yaşanacak bir yer değil. Şu açıdan iyi sadece, pek bir sosyal aktivite olmadığı için istesen de para harcayamıyorsun :D

Üniversite hakkında bilgim yok ama, Bolu güzel değil. Çok ıssız, kimse yok. Pazar günü öğle saatinde kocaman caddede 30 dakika boyunca yürüdük ve kimseyi görmedik. Korkutucu bir ıssızlık var.
Farklı üniversitelere ve şehire yönelebiliyorsan daha iyi olur. Yatay geçişe bir bak.

Anladım çok teşekkür ederim hepinize. Şuan gitmek ve gitmeyip iş hayatına atılmak arasında kaldım.Dediklerinize göre öyleyse orada 2 yıl geçmez yani maximum gidip 1 hafta sonra gelirim.

Gerede sakın. Gerek insanı olarak gerek gelişmişlik olarak bitik bir yer. Çok sıkıntı çekersiniz.

İnsanlık deyince şu söz aklıma geldi; burası Bolu gerede, insanlık nerede...Aslında bu söz bile açıklıyor ama malum sıralamalardaki yoğunluktan dolayı burası çıktı üstte belirttiğim gibi gitme gitmeme arasında kaldım. Şu an malum sizlerin de tavsiyesi ve yorumları beni gitmeyip iş hayatına atılmaya doğru yönlendiriyor.

Geri
Yukarı