Boot menü ayarı

Makaleler
6
Daha fazla  
Boot menüden ilk sırada P0'a SSD'yi nasıl alırım ?
Pc açılırken ilk SSD'i okumuyor ilk olarak HDD'yi mi okuyor ?

Not : UEFİ yazan benim usb belleğim onu dikkate almayın ekran görüntüsü çekmek için taktım.

- - - Güncellendi - - -

Birde ısı ayarları normal mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam gerek F7 tuşu ile menü halinde olan Bios'a geçebilirsin, gerekse resimdeki ekranda Mouse ve klavye yardımı ile değişiklik yapabilirsin.

F7 ile boot menüye gittim orada P0 HDD yazıyor P0 SSD yapmak istiyorum onu nasıl yapacağım ?

Klave ve mouse ile tüm tuşları denedim.

P0 HDD yazıyorsa hard diskin SATA 0 portuna takılmış demektir. Bunu değiştirmek için de kasanı açman gerek. Yok, ben sadece SSD'yi ilk boot sırasına alacağım dersen de ikinci fotoda yer alan Hard Drive BBS Priorities menüsünü kullanabilirsin.

P0 HDD yazıyorsa hard diskin SATA 0 portuna takılmış demektir. Bunu değiştirmek için de kasanı açman gerek. Yok, ben sadece SSD'yi ilk boot sırasına alacağım dersen de ikinci fotoda yer alan Hard Drive BBS Priorities menüsünü kullanabilirsin.

Recep abi SSD'yi SATA 0 portuna takarsam pc açılışta ilk SSD'yi mi okur ?

Ahmet'çiğim eğer amacın sabrımı zorlamak ise lütfen bunu yapma. Yok eğer okuma ya da okuduğunu anlama konusunda sıkıntıların varsa sana tavsiyem Yüzüklerin Efendisi serisini okuman.

Şimdi farenin üstünde bir tuş var, yuvarlak bir tuş. Bu tuşu yukarı doğru kaydırdığında 3. mesajda aynı soruyu sorduğunu ve benim de 4. mesajda sana gerekli cevabı verdiğimi göreceksin.

Ahmet'çiğim burası büyük bir forum ve insanlara yetişmekte zorlanıyorum. O yüzden lütfen izin ver de daha çok insana yardımcı olayın, aynı soruları papağan gibi tekrar tekrar cevaplamayayım.

Sevgiler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı