Boot menüde HDD görünmüyor

Fk_Jester

Centipat
Öncelikle merhaba;

ASUS X570-P anakart kullanıcısıyım BIOS güncelledim ve Boot menüde kasada bulunan 2 hard diskte görünmüyor, BIOS ayarları default ayarlar, daha önce SSD ve 2 adet HDD'mi MSI anakartta kullanıyordum sistem yükseltme esnasında ASUS anakarta geçiş yaptığımda hiçbir depolama birimini görmüyordu bende sadece SSD'yi resetledim bu sayede Boot menüde görüldü ve format atmak zorunda kaldım, şu anda ise HDD'ler Windows tarafından tanınıyor ancak Boot menüde görünmüyor ve HDD'lerin içinde yüklü olan bazı oyunlar kafayı yemiş vaziyette çözünürlük değiştirdiğimde kendi kendine kapanıyorlar vs gibi problemler yaşıyorum ve bu durumun Boot menü ile ilişkili olduğunu düşünüyorum.

Konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim, geçmiş anakartımda UEFI+legacy olarak kullanıyordum depolama birimlerini ancak bu ASUS'ta herhangi bir şey göremedim.

O zaman sistemi yeniden kurun.

Sistemde problem yok, ben veri kaybı yaşamadan sorunu çözmek istiyorum yaklaşık 4 TB'lık bir verim var, Windows ile ilgili bir problemim yok çünkü Windows SSD'de. SSD'ye sürekli format atabilirim herhangi bir kişisel veri barındırmıyorum zaten bu sorunu ilk başta yaşadığımda da formatla halletmiştim SSD'yi resetleyerek ancak HDD'lere reset atmam mümkün değil.
@Bir Bardak Çay konu hakkında fikriniz var mıdır?
@kocaefe88 konum burada sabit :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı