Boot menüsünde aynı USB'den 3 tane gözükmesi

waitdeath

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba.
USB'mden Boot için Rufus aracılığıyla Boot USB'si oluşturmuştum. Ancak Boot menüsüne geldiğimde bir sorunla karşılaştım. Aynı USB'den 3 tane gözüküyordu. UEFI yapmıştım.
UEFI Boot:
Windows Boot Manager.
UEFI: Toshiba transmemory 1.00
UEFI: Toshiba MQ1ABD100.

Ekranda aynen bu sırayla gözüküyordu. Hangisini seçmeliyim?

Dizüstü kullanıyorum ve sıfırdan Windows 10 boot edeceğim.

Merhaba.
USB'mden Boot için Rufus aracılığıyla Boot USB'si oluşturmuştum. Ancak Boot menüsüne geldiğimde bir sorunla karşılaştım. Aynı USB'den 3 tane gözüküyordu. UEFI yapmıştım.
UEFI Boot:
Windows Boot Manager.
UEFI: Toshiba MQ1ABD100.

Ekranda aynen bu sırayla gözüküyordu. Hangisini seçmeliyim?

Dizüstü kullanıyorum ve sıfırdan Windows 10 boot edeceğim.
Deneme-Yanılma yöntemi kullanın.

İlerleyen zamanlarda monitörünü ya da kablosunu değiştirmen gerekebilir onun dışında ekstra bir sorun yaratmaz tabii sorun ekran kartı kaynaklı değilse ekran kartı kaynaklıysa yada işlemciyle alakalı bir problem varsa devamında belli eder kendini zaten
USB Boot device yaparken ben böyle yapıyorum. İstersen böyle yapıp dene bir 3 tane seçenek sunmaz sana ekstra bir problem olursa ulaşabilirsin.

Dosya Ekleri

• 1234556.png
    1234556.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 38
İlerleyen zamanlarda monitörünü ya da kablosunu değiştirmen gerekebilir onun dışında ekstra bir sorun yaratmaz tabii sorun ekran kartı kaynaklı değilse ekran kartı kaynaklıysa yada işlemciyle alakalı bir problem varsa devamında belli eder kendini zaten
USB Boot device yaparken ben böyle yapıyorum. İstersen böyle yapıp dene bir 3 tane seçenek sunmaz sana ekstra bir problem olursa ulaşabilirsin.
Evet aynen böyle yaptım. Bu arada Şuanda Windows 10 kurulumum sona ermek üzere. O çizgi, birkaç saniye kaldı ve sonra Kurulum ekranı karşıma geldi. Sonrasında ise başarıyla kurulumu gerçekleştirdim. Çizginin sebebininde donanımsal olduğunu düşünmüyorum ancak göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı