Boot menüsünde flash bellek gözükmüyor

KhonaBano

Kilopat
Windows 10 formatı attıktan sonra bilgisayar siyah ekranda kaldı, bilgisayarı kapatıp tekrar format atıcaktık. Flash belleği taktık gözükmüyor, arkadaşım yeni flash bellek alıp denedi ve gene gözükmedi ve BIOS'u eski olduğu için Fast BIOS mode yok USB'ler gözükmüyor (Rufus'la beraber yazırdık iki windowsuda) ve BIOS'ta klavye ile fareyi taktığında ışıkları da gelmiyor. CD'den format dışında çözüm var mı?

BIOS pilini çıkar 30 sn bekle geri tak. BIOS sıfırlamayı dene.
"Advanced" bölümünde "Fast BIOS" Enabled ise Disabled yapın, muhtemelen düzelecektir.

Klavye, mouse çalışmıyor nasıl yapacak?

Yukarıda belirttiğim gibi Fast BIOS mode yok bilgisayarda hiç bir bölümde, laptop olduğu için zor geldi BIOS pilini çıkarıp takmak, direk exit kısmından bios ayarlarını sıfırlattırdım. Bir farkı olurmu bios pilini çıkarıp takmakla ?

Yukarıda belirttiğim gibi Fast BIOS mode yok bilgisayarda hiç bir bölümde, laptop olduğu için zor geldi BIOS pilini çıkarıp takmak, direk exit kısmından bios ayarlarını sıfırlattırdım. Bir farkı olurmu bios pilini çıkarıp takmakla ?
Sıkıntı olmaz.

Secure Boot özelliği devre dışı, UEFI boot özelliği aktif (rufusun ayarları ile yazıldı), rufus ile yazdırdığımızda flash belleği gpt olarak biçimlendiriyor zaten en başta bakmıştık.

Laptop klavyesi çalışıyor, legacy boot'u da denedik gene olmadı.
Çok garip anlayamadım hala format bitişinde bilgisayar kendine reset attı ve siyah ekran baya uzun süre kaldı kapatıp açtığımızda da gözüken usbler gözükmüyor kafayı sıyaracağım.

Geri
Yukarı