Boot menüye girilmiyor

byemre01

Centipat
Arkadaşlar ben format disk oluşturdum ama başa alamıyorum nasıl yapacağım acil yardım. Del tusu ile BIOS'a giriyorum ama Boot menu nerede hangisi bilmiyorum. Nasıl başa alacağım flashı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka onu ayarladım da şimdi 1. sıraya aldım. Format ekranı gelmiyor siyah ekran niye böyle oldu sistem eski diye mi Core Duo E7400 işlemci ve 4 GB RAM falan var yardım lütfen.
Eski sistemse muhtemelen UEFI desteklemiyordur. Legacy olarak diski yeniden oluşturup deneyin. Anakartın marka modelini de yazsaydınız iyiydi.

Eski sistemse muhtemelen UEFI desteklemiyordur. Legacy olarak diski yeniden oluşturup deneyin. Anakartın marka modelini de yazsaydınız iyiydi.

ASUS P5N em HDMI Anakart modeli Windows medya oluşturma aracı ile oluşturdum. Legacy falan nasıl yapıyoruz.

Yazdım kanka modeli sana zahmet yardımcı olsan lütfen

ASUS P5N em HDMI Anakart modeli Windows medya oluşturma aracı ile oluşturdum. Legacy falan nasıl yapıyoruz.

Yazdım kanka modeli sana zahmet yardımcı olsan lütfen
Windows Medya aracından direkt USB'ye yazmadan .iso olarak oluştur orda görürsün. Sonra o dosyayı "rufus" ile yazın.
Üstekki rehberden videoları izle "Süpriz Bozan: Format atıp temiz kurulum yapacağım. " kısmına uyarak yap.

Windows Medya aracından direkt USB'ye yazmadan .iso olarak oluştur orda görürsün. Sonra o dosyayı "rufus" ile yazın.
ş
Üstekki rehberden videoları izle "Süpriz Bozan: Format atıp temiz kurulum yapacağım. " kısmına uyarak yap.
Öyle yapıyorum şuan ISO dosyasının yüklenmesini bekliyorum. Rufustaki disk bölüm düzeni , hedef sistem ne olacak MBR felan yazıyor rufus indirdim. Anakartım non-uefi miymiş.

Çok eski bir anakart muhtemelen desteklemiyordur. İsterseniz UEFI olarak deneyin muhtemelen kurulum kısmı siyah ekranda kalır. Böyle olursa MBR olarak kurup deneyin kesin olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı