Çözüldü Boot uyarı ışığı yanıyor ve ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

callish

Femtopat
Ekrana görüntü gelmiyor DRAM uyarı ışığı yanıyor yani hata veriyor fakat her şey uygun, MHz değerleri de uyuşuyor. RAM belleği çıkartıp slot slot deneyince de CPU uyarı veriyor sonra o da sönüyor. VGA ve Boot ışığı yanıyor. VGA ışığı sönüp sadece Boot uyarı ışığı uyarı vermeye devam ediyor, fakat CPU ekran kartının fanlarının çalıştığını görüyorum. Ekran bir türlü gelmiyor işin içinden çıkamadım engin bilgilerinize muhtacım a dostlar. 🤗.

Anakart , işlemci , ram modeli ve ekran kartınızı belirtebilir misiniz? Anladığım kadarıyla sisteme yeni bir ram taktınız ve boot edemiyor sistem kendini. Tek bir rami 2. slota takarak görüntü almayı dener misiniz?

Cin arkadaşlarım ile konuştum fakat pek emin değiller. Sistemini söyler misin?

PC açıkken mi RAM slotu değiştiriyorsunuz?

Hayır kapalıyken yapıyorum.
Ekran kartını çıkart anakarta takıp dene RAM'leri tek tek dene.

Denedim. Sıkıntı CPU beslemesini 2'den 1'e almam ile düzeldi.
Anakart, işlemci, RAM modeli ve ekran kartınızı belirtebilir misiniz? Anladığım kadarıyla sisteme yeni bir RAM taktınız ve Boot edemiyor sistem kendini. Tek bir RAM'i 2. slota takarak görüntü almayı dener misiniz?

Teşekkürler. Uzay montaj yaparak CPU beslemesini 1'den 2'ye almam sonuç verdi, çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı