Bootcamp kullanmadan, iki farklı SSD'den Dual-Boot yapma

142857

Decapat
Daha fazla  
Monster Tulpar T7 21.1.3 linkteki bilgisayarı kullanmaktayım. Kısa bir süre önce macOS kurup kullanmaya karar verdim ve bunu için araştırmalara başladım. MacOS'un yanında Windows 10'u da aktif olarak kullanmayı düşünüyorum fakat Dual Boot hakkında bazı sorunlarım var. Bootcamp kullanmadan Samsung 512 GB PM981a SSD'imden Windows10'u, James Donkey JD1024 1TB SSD'imden ise BIOS Boot menüden seçerek macOS kullanmak istiyorum. Bu mümkün müdür?

Not: OpenCore'dan Big Sur kullanmayı düşünüyorum, daha kurulum yapmadım.

Samsung SSD'ne Windows kurulumunu yap. Gerisi aşağıdaki video gibi, sen sadece James Donkey SSD'ni biçimlendireceksin.

Kullandığım sistemde 2 adet SSD mevcut. macOS kurulumunu herhangi birine yapıyorum. Ardından winpe kullanarak Windows kurulumuna hazırlık yapıyorum. Winpe ile sistemi açtıktan sonra aygıt yöneticisinden macOS kurulu diski devre dışı bırakıyorum. Kullandığım winpe içerisinden 7/8setup uygulaması ile diğer SSD'ye Windows kuruyorum.
Boot olayına gelince hangi sistemi varsayılan olarak istiyorsam BIOS ayarlarından ayarlıyorum.
Geçişler için sistem açılmadan BIOS Boot menu seçeneği ile macOS kurulu diski seçerek kullanıyorum.
Format işleminden önce iki disk de temiz olmalı. EFI bölümü içermemeli.

Geri
Yukarı