Bootloader kilidi kapatılırsa garanti gelir mi?

KAANFELIX2022

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bootloader kilidini kapatırsam garanti gelir mi? Daha önce Bootloader kilidini kapatan ve garantiye götüren var mı? Yardım ederseniz çok sevinirim.(Bootloader kilidini açmadım ama başvurdum eğer garanti geri geliyorsa Bootloader kilidini açacağım)
Bootloader kilidini açmamın sebebi yazılımsal sorunlar. Google Experience romunu yükleyerek sorunu çözmeye çalışacağım. Cihazımda en son güncelleme ile gelen ekran dalgalanma sorunu var daha önce yapmıyordu. Özellikle Google YouTube da yapıyor.
Cihazım POCO X3 Pro 8 GB Ram

Son düzenleme:
@KAANFELIX2022

Cihazı ilk aldığınız ROM'a geri dönüp kilidi kapatırsanız bir problem olmayacaktır. Örnek vereyim.
Cihazın kilidini TR ya da eu ROM'da değil de Endonezya, Tayvan gibi yayınlanmış ya da diğer ROM'larda kapatırsanız bu sorun yaratabilir.

@KAANFELIX2022

Cihazı ilk aldığınız ROM'a geri dönüp kilidi kapatırsanız bir problem olmayacaktır. Örnek vereyim.
Cihazın kilidini TR ya da eu ROM'da değil de Endonezya, Tayvan gibi yayınlanmış ya da diğer ROM'larda kapatırsanız bu sorun yaratabilir.
Yardımın için teşekkür ederim.
@KAANFELIX2022

Ve son olarak seni rahatsız ettim kusura bakma twrp yükleyeceğim Bootloader kilidini açtıktan sonra bir sorun olur mu ?

@KAANFELIX2022
Bootloader kilidini kapattığında TWRP'nin de siliniyor olması lazım otomatik olarak ama bu konuyu net olarak hatırlamıyorum. Neredeyse 1 yıldır uğraşmıyorum bu işlerle, yanlış yönlendirme yapmak istemem, cevapsız bırakmamak için yazıyorum mesajı da. :)

Bootloader kilidini açtıktan sonra TWRP yüklemen bir sakınca ifade etmez bu arada.

Kilidi kapatıp orijinal rom'a tekrar dönerseniz garanti kapsamına girer.
Eğer teknisyen yetkili hesap ile kontrol ederse daha önce açıldığını bulabilir. Ama teknisyenin bakacağını sanmıyorum çünkü daha önce gönderen kişilerin bootloader kilidini kontrol etmemişler. Belki de etmişlerdir kim bilir ?

Yeni konular

Geri
Yukarı