Bootstrap öğrenilmeli mi?

Arch or Not

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir/Alsancak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Beginner Web Programmer
Web programlama için Udemy'den bir kurs aldım. Sırasıyla "HTML-CSS-Bootstrap-JS-Jquery-React JS-C#-C# Windows form" olarak devam ediyor. Bildiğim kadarıyla Bootstrap ve CSS hemen hemen aynı işlevi görüyor sizce "kesin öğrenilmeli" öğrenilmeli dediğiniz bir dil mi? @Berkay Davas @eneskt

Bootstrap bir dil değil, CSS frameworkü. Profesyonel hayatta işi çok kolaylaştırıyor, en azından grid yapısını kullanmanı öneririm.

Eğer admin panelli siteler yapmak istiyorsan admin kısmı için bootstrap ile hızlıca bir şeyler ortaya çıkartabilirsin. Bootstrap'ın sunduğu modal, tooltip, tab, carousel ve toastr gibi eklentiler bu işler için oldukça uygun.

Bootstrap İnternet sitesi yaparken çok kolaylık sağlıyor, belki HTML'de STYLE etiketi içinde satırlarca uğraştığınız CSS'si, Bootstrap hazır olarak veriyor. Hem kolaylık hem de zaman kazanıyorsunuz.

Hazır Bootstrap 5 çıkmışken öğrenin derim. Ama yanlışınız var Bootstrap CSS ile aynı işlevi görmüyor sadece size class'lar sunarak önceden yazılı CSS kodlarına tek kelimeyle erişmenize fırsat sağlıyor.

Bootstrap İnternet sitesi yaparken çok kolaylık sağlıyor, belki HTML'de STYLE etiketi içinde satırlarca uğraştığınız CSS'si, Bootstrap hazır olarak veriyor. Hem kolaylık hem de zaman kazanıyorsunuz.

Bootstrap bir dil değil, CSS Framework'ü. Profesyonel hayatta işi çok kolaylaştırıyor, en azından Grid yapısını kullanmanı öneririm.

Eğer admin panelli siteler yapmak istiyorsan admin kısmı için bootstrap ile hızlıca bir şeyler ortaya çıkartabilirsin. Bootstrap'ın sunduğu modal, tooltip, Tab, carousel ve toastr gibi eklentiler bu işler için oldukça uygun.

Hazır Bootstrap 5 çıkmışken öğrenin derim. Ama yanlışınız var Bootstrap CSS ile aynı işlevi görmüyor sadece size Class'lar sunarak önceden yazılı CSS kodlarına tek kelimeyle erişmenize fırsat sağlıyor.

Hepinize hem açıklayarak hem kullanım alanlarını belirterek hem de yanlışlarımı düzelterek cevapladığınız için ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Anladığım kadarı ile Bootsrap önceden yazılmış CSS kodlarına birkaç kod ile ulaşmamızı sağlıyor kaynak olarak olarak kullanmamıza olanak veriyor. (Yanlış anlamadıysam...)
İyi Sosyaller.

Anladığım kadarı ile Bootsrap önceden yazılmış CSS kodlarına birkaç kod ile ulaşmamızı sağlıyor kaynak olarak olarak kullanmamıza olanak veriyor.
Teknik olarak kodla değil, HTML classları ile ulaşmanı sağlıyor. Kendine has isimlendirmeleri var. Onun dışında aynen dediğin gibi bir mantık.

Teknik olarak kodla değil, HTML classları ile ulaşmanı sağlıyor. Kendine has isimlendirmeleri var. Onun dışında aynen dediğin gibi bir mantık.
Öğreneceğim hocam yavaş yavaş, umarım bir gün sizin gibi, @oynozan gibi bir Web Developer olabilirim...
Başarılarınızın devamını dilerim ikinizin de.

C#-c# Windows form.

Web geliştirici olmak için bu ikisine ihtiyacın yok.

Sizce "kesin öğrenilmeli" öğrenilmeli dediğiniz bir dil mi?

Ben başlangıçta bootstrap kullanmaktan yana değilim. Aynı hatayı kendim de yaptım. Bence
Bootstrap yerine Pure CSS çalışmaya devam edin.

Html-css-bootstrap-js-jquery-react js.

HTML ve CSS için ben video takip etmek yerine her zaman şu kitabı öneriyorum. Jquery daha önce hiç kullanmadım o yüzden hakkında yorum yapamam. React yerine Vue tercih ederseniz bence daha çok keyif alırsınız. Ben de React öğreniyorum ama bırakıp Vue geçeceğim gibi duruyor.

Web geliştirici olmak için bu ikisine ihtiyacın yok.
Biraz eksik bilgi olmuş, ekleme yapmak isterim.

Hangi alanda yönelmek istediğine göre değişir. Kurumsal piyasada hala C# ile ASP.NET yaygın ve KVKK gereklilikleri nedeniyle daha çok tercih ediliyor çünkü piyasada eskiden beri süregelen bir alışkanlık var. ASP.NET öğrenirsen proje bulma esnekliğin artar. Tabii ki JS frameworkleri de geleceğin vazgeçilmezi olacağından onları da bırakmaman gerekiyor.

Geri
Yukarı