Borç yolladıktan sonra kişi parayı belirtilen süre kapsamında iade etmezse şikayet edebilir miyim?

Hiç kimsenin birisine borç para verme gibi bir zorunluluğu yok. Ben güvendiğim, tanıdığım ve o kadar geçmişim olan insanlara bile arayı bozar diye borç muhabbeti yapmıyorum. Kendinizi şartlandırmaya gerek yok.

@Silea, önceki mesajımı tekrar okudum da, cidden çok ateşli yazmışım ama yanlış anlamayın, borca karşı falan değilim. Benim için büyük sayılabilecek meblağları arkadaşlarımdan borç alıyor, arkadaşlarıma borç veriyorum ama birbirimize güvenimiz tam; bunun yanında bu paraları ödemek için birden fazla planım da var, arkadaşlarımın da olduğunu biliyorum. Verdiğiniz paranın gideceğinden, davayla uğraşacağınıza neredeyse emin olduğunuz için bunları yazdım ben. Borç, güven işidir; güvenirseniz verirsiniz, güvenmezseniz vermezsiniz.

@Silea, önceki mesajımı tekrar okudum da, cidden çok ateşli yazmışım ama yanlış anlamayın, borca karşı falan değilim. Benim için büyük sayılabilecek meblağları arkadaşlarımdan borç alıyor, arkadaşlarıma borç veriyorum ama birbirimize güvenimiz tam; bunun yanında bu paraları ödemek için birden fazla planım da var, arkadaşlarımın da olduğunu biliyorum. Verdiğiniz paranın gideceğinden, davayla uğraşacağınıza neredeyse emin olduğunuz için bunları yazdım ben. Borç, güven işidir; güvenirseniz verirsiniz, güvenmezseniz vermezsiniz.
Ha sorun değil dostum. Yorumun için teşekkürler tekrardan.

Kesin olarak geri alabilmenizde yardımcı olacağını düşünmüyorum fakat dekonta açıklama yazarken borç olduğu bilgisi ile ne zamana iade etmesi gerektiğini de yazmanızda fayda var.
Örneğin: 10.02.2023 tarihine kadar borç vs gibi

Geri
Yukarı