Borcu olan kartla alışveriş yapılır mı?

Ahmet kenger

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorum çok basit araştırdım bulamadım. Kredi kartının borcu varsa örnek veriyorum 10.000TL sen o borcu aydan aya ödüyorsun onda sıkıntı yok, peki sen o kartla mesela 5, 000TL'lik alışveriş yapmak istiyorsun parayı ATM'den karta yüklersen parayı kredi kartı borcuna mı keser? Yoksa o para ile örnek olarak bilgisayar alınır mı? Yani borçlu olduğun bir karta para yatırıp yatırdığın parayı kullanabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sorum çok basit araştırdım bulamadım. Kredi kartının borcu varsa örnek veriyorum 10.000TL sen o borcu aydan aya ödüyorsun onda sıkıntı yok, peki sen o kartla mesela 5, 000TL'lik alışveriş yapmak istiyorsun parayı ATM'den karta yüklersen parayı kredi kartı borcuna mı keser? Yoksa o para ile örnek olarak bilgisayar alınır mı? Yani borçlu olduğun bir karta para yatırıp yatırdığın parayı kullanabilir misin?

Hocam o ayın borcunu ödemediysen çeker. Eğer ödediysen çekmek limit varsa yine kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karta yatırınca borç ödenmiş olur evet. Limit varsa borcu ödemeden de alışveriş yapılır zaten.
Diyelim 10.000TL limit var. 7bin dolu 3bin kalmış limit. 3 bin TL yatırırsan borcun 4bine iner limitin 6 bin olur. 6 bini harcayabilirsin. Benim bildiğim bütün bankalarda böyle. Aksi bir durum için müsteri hizmetlerini arayıp önceden sorarsınız.

Eğer borcun gecikme faizi vs varsa bir şey diyemeyeceğim. Limitine kadar dolu diyelim para yatırdığında yatırdığın kadar borcun ödenir ve yatırdığın kadar daha borçlanabiliyor olman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı