Bordo bereliler nasıl seçiliyor?

Pickaroon

Hectopat
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim daha düzgün bir yer bulamadım açmak için.
Bordo bereli olmak istiyorum fakat astsubay, subay ve uzman erbaşlar arasından alındığı söyleniyor fakat ben önce 4 yıllık üniversite okuyup ardından asteğmen olarak asker olmak daha sonra ise bordo bereli olmak istiyorum. Bunun sebebi hem yüksek rütbe hem de yüksek maaş ile işe başlayacak olmam. Fakat asteğmenden daha düşük rütbeler arasından seçildiğini gördüm. Yani ben 4 yıllık üniversite okursam bordo bereli olmamam mı?
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim daha düzgün bir yer bulamadım açmak için.
Bordo bereli olmak istiyorum fakat astsubay, subay ve uzman erbaşlar arasından alındığı söyleniyor fakat ben önce 4 yıllık üniversite okuyup ardından asteğmen olarak asker olmak daha sonra ise bordo bereli olmak istiyorum. Bunun sebebi hem yüksek rütbe hem de yüksek maaş ile işe başlayacak olmam. Fakat asteğmenden daha düşük rütbeler arasından seçildiğini gördüm. Yani ben 4 yıllık üniversite okursam bordo bereli olmamam mı?

Olamam mı demek bu işaret.(Beğeni işareti)

Önce gönüllü olarak eğitimlere katılıp, eğitimlere dayanabilirseniz bordo bereli olabilirsiniz.
Gerçek eğitimlere göre hafif bile kaldığı söyleniyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanka o mesleği yaptıktan sonra çok para alsan ne olur harcayacağın vakit çok kısıtlı olacak. Para için yapacaksan yapma zaten tavsiyem gemi kaptanı ya da pilot olman. Çok deli kazanıyorlar :)

Olamam mı demek bu işaret.(beğeni işareti)

Yok bende takip et kısmında sıkıntı çıkıyor bende merak ediyorum bu yğüzden yaptım.

Geri
Yukarı