Boş aküleri elden çıkarmak

Parti Şapkası

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
UPS cihazımın aküleri bitince 2 adet 12v7ah akü ile değiştirdim fakat çıkarmış olduğum aküleri ne yapabileceğimi bilmiyorum. Çünkü daha önce sadece marketlerdeki boş pil atık kutusunu görmüşlüğüm var o yüzden bu daha büyük batarya birimleri için ne yapıldığını sormak istedim.

Youtube da aküleri nasıl tekrar canlandırabileceğinizi anlatan videolar var. Yanılmıyorsam sadece karbonat ve su sayesinde akü yeniden canlanmıştı.

Evet akü değişimi ile sorun çözüldü. Fakat hala o açtığım konuda çözüme ulaşamadım. Hurda kuru akü alan bir tane mağazanın sitesinde kargoyla gönderim karşılığında ufak bir miktar çek veriliyormuş da onlarla da henüz iletişime geçmedim.

Evet ben de bunu görmüştüm fakat henüz yazmadım onlara.

Hurdacılarda çöpe atmıyor, hangi hurdanın nereye gideceğini bildikleri için onlarda geri dönüşüm merkezlerine satabiliyor.

Tavsiyeleriniz ve ilginiz için teşekkür ederim. Az önce Tekzen'e başvuru yaptım. Eğer sonuçlanırsa buraya paylaşacağım. Gönderim sağlayamazsam dediğinizi yapacağım.
Güncelleme:
Geçen gün tekrardan talep ettim çünkü öncekinin süresi dolmuştu ve müsait olamadığım için gönderim sağlayamamıştım. Ardından dün öğlen saat 3'te kargo ile gönderdim. Yurtiçi kargo ile ücretsiz gönderiliyormuş. Yalnız kutu ücretliydi ve bende de kutu yoktu. Gidip marketten boş kutu isteyip öyle gönderdim. Bugün "hurda akü talebiniz onaylanmıştır." şeklinde mesaj geldi telefona. Ayrıca 6 TL indirim kuponu da geldi. Yani işlemler başarılı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı