Boş alan oyunlarda FPS artışı sağlar mı?

Baid_73

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim PC'de 2 tane SSD var, birinde sistem yüklü 210-220 GB bir boş alan var.
Bir de oyunlarımın olduğu SSD var onda 80 GB yer var.

Ben CS:GO oynarken sürekli drop oluyor ama 100 FPS civari alıyorum, sadece droplar var.
CS:GO'yu 210GB boş alan olan SSD'ye yüklesem drop sorunu çözülür mü?

Arkadaşlar benim PC'de 2 tane SSD var, birinde sistem yüklü 210-220 GB bir boş alan var.

Ben CS:GO oynarken sürekli drop oluyor ama 100 FPS civari alıyorum, sadece droplar var.

Denemen lazım. FPS'ye etkisi olmaz ancak dropları düzeltebilir.

60 GB boş alan ile 100 GB boş alan arasında fark yok ama 4 GB boş alan ile 30 GB boş alan arasında bayağı fark olur oyunun kurulu olduğu diski ve C diskini ve masaüstünü gereksiz ögelerden sürekl arındırırsan FPS artışı ve bilgisayarının hızlandığını gözlemleyebilirsin.

Drop ramin yetersiz olmasından ya da ssdde bir sıkıntı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Diğer ssdye yüklemeniz eğer şuan kurulu olan ssd sorunlu değil ise bir şeye yaramayacaktır.
Boş alan olması işinize çok yarar. Zaten SSD'yi fazla doldurmak performans açısından hiç yii ollmaz
Yanlış. O dediğiniz HDD'lerde olur. SSD'lerde boş alan azalınca performans düşüşü gerçekleşmez.
Yanlış bilgi. Özür diliyorum. Hız düşüklüğü meydana gelir fakat fps düşmesi gibi sorunlara yol açmaz. Sadece oyunların-programların daha yavaş açılmasına sebep olur.

Son düzenleme:

Middle Earth: Shadow of mordor oynarken yer yok diye oyunun Save'i açılmıyordu.
Bir ihtimal düzelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı