Boş kasa önerisi

Kendisi içine sistem topladığım bir kasa, küçük ve üstünde çalışması zor. Kalitesi orta şeker. Ön mesh paneli Ultra fine değil ve filtresi olduğu için yüzyılın tozunu topluyor. 820 liraya çıkarım diyorsan P360A var şu anda, kendisi aynı zamanda benim de kasam. Kablolaması falan çok daha basit, kalite ve hava akışı olarak 10 basar, Ultra fine mesh olduğu için daha az tozlanır. Aynı zamanda dahili drgb aydınlatması da çok iyi. Ekran kartı dikey montajı gibi 1000+ liralık kasalarda bile olmayabilen olanaklara da sahip (aparatla tabii ki).

Soğutma konusunda seni memnun edecektir temiz ve bakımlı kulandığın sürece hem bu fiyat aralığında gayet iyi bir kasa görüntü anlamında da seni tatmin edecektir sonuçta MSI gibi bir marka kolay kolay sorun yaşamayacaksınızdır Gamepower'in ws görüntüsü daha iyi olan kasaları var ama hava akışı berbat bütçenizide aşmadan alabileceğiniz en güzel kasa budur alırsan iyi günlerde kullanman dileğiyle.

Yukarıda arkadaşın dediğini okumadın sanırım abartlı bir şey olmasına gerek yok küçük ve sade olabilir demeye de geliyor bu arkadaşın bütçesine göre yorum yaptık burada ön kanalları ayda 1 temizlese kendine gayet yeterli olur o kadar üşengeç değildir herhalde üstüne çalışması zor bir kasa değil üstelik kablolama kısmında plastik kelepçe kullanması bile yeterli olacaktır hava akışınada kötü denemez isterse ilerleyen zamanda fan ekler ama acelesi yok.

@Ahmet kenger ben de bütçesine göre yorum yapıyorum. MAG serisi, hele de 101m asla alınmamalı mevcut fiyatta. Ne kalitesi o seviyede ne de özellikleri. Ayda 1 temizlemesi bir şey fark etmez o kasa 2 günde eski haline dönecektir. Üstünde çalışması da zor bir kasa, belki başka kasa üstünde çalışmadığın için bilmiyorsundur ama ben söyleyeyim, üstünde çalışması daha zor kasa çok azdır. Bu kasayı ben de önerdim, ama o zamandan beri fiyatı 1.5 katına çıktı, yığınla daha üstün alternatifi çıktı, F/P olmaktan çıktı.
Diğer alternatifleri varken MAG 100M-101m-100R alınmaz.

Yani alınmamalı diyorsun ama kime göre neye göre olduğunu söylemiyorsun evet çoğu kasaya göre dar ama arkadan büyük bir kasa istememiş ki masanın altına koyacağım demiş üstünde çalışması da baştan kasa üretmiyoruz digerine de 30 dakika ise bunda da 1 saat olsun arkadaşım 2070 Super 3 fanlı bir ekran kartı ile kullanıyor bu kasayı hava akışı da gayet yeterli oluyor işlemcide sıı soğutma kullanmıyor fanda yok ayriyeten şu anlık stok fan kullanıyor arkadaşlarımın bilgisayarlarınınn kablolamasını yeni parça aldıklarına takmasını ben yapıyorum ki kalabalık bir ortamda büyüdüm birçok kasa parça gördüm abartılacak bir şey değil. Bu kablolama işi diğer kasaya göre Max 30 dakikanı alır ve arkadaşım 30 günde bir temizliyor ortalama kasayı ve 1 seneyi geçti bir sorun yaşamadı hala.

kusura bakmayın meşgul olduğumdan ötürü size dönemedim. 120 TL'ye değiceğini düşünmüyorum varsın tozlansın üşengeç bir adam değilim ayda bir temizlik bana sorun çıkarmaz. Tozlanma işine gelince farklı bir alternatif topladım

Bunu alıp içerisinde gelen 2 tane dahili fanı egzoz fanı olarak kullanıp ekstra ön tarafa CFM ve hava basıncı yüksek iki tane kasa fanı yerleştirerek güzel ve sade bir şey ortaya çıkarabilirim diye düşündüm.
Böylelikle bütçeyi 700 TL'ye tamamlar ve kaliteden ödün vermemiş olurum.

@TheGandax sadece toz olarak bakma, arkadaş küçültüp küçültüp cebine sokuyor sırf MSI diye. Diğer dediğim P360A ile kıyas bile almaz MSI MAG, biri Egea iken diğeri Passat.
Invader için konuşacak olursak güzel kasadır, alınabilir.
Bu arada kaliteyi CFM ve basınçla bağdaştırma lütfen, her şey CFM'den ibaret değil.
Invader seçeceksen eğer dahili iki fanı ön panele intake şeklinde takarsın, yanına da iki tane XF-12025 SD-K alırsın, onları da yine içeri hava alacak şekilde yana takarsın, pasif egzozla kullanırsın.
@Ahmet kenger seni de göz ardı edip başka hiçbir cevap vermekle uğraşmayacağım, sırf MSI diye kasanın bariz sorunlarını ısrarla görmezden gelmeye çalışıyorsun. Ben burada teknik yönüyle mühendislik açısından hatalarını söylüyorum sen gelmişsin arkadaşım kullanıyor diyorsun, bunu derken de A2 Türkçe ile diyorsun. Yazık.

@TheGandax sadece toz olarak bakma, arkadaş küçültüp küçültüp cebine sokuyor sırf MSI diye. Diğer dediğim P360A ile kıyas bile almaz MSI MAG, biri egea iken diğeri Passat.
Invader için konuşacak olursak güzel kasadır, alınabilir.
Bu arada kaliteyi CFM ve basınçla bağdaştırma lütfen, her şey CFM'den ibaret değil.
Invader seçeceksen eğer dahili iki fanı ön panele intake şeklinde takarsın, yanına da iki tane XF-12025 SD-k alırsın, onları da yine içeri hava alacak şekilde yana takarsın, pasif egzozla kullanırsın.

Kalite derken fanlardan bahsetmemiştim. Dediğin gibi pasif soğutma da yapılabilir.
Şahsen XPG Invader ya da Corsair 275R Airflow'dan yanayım.
Şuan xpg Invader favorim

Kalite derken fanlardan bahsetmemiştim. Dediğin gibi pasif soğutma da yapılabilir.
Yok yani bazı kişiler kaliteyi CFM ve basınçtan ibaret sanıyor da onun için belirtmiş olmak istedim.
P360A alacaksan ek fana gram gerek yok, 3600X ve 2070S ile aynı şekil kullanıyorum.
Invader alacaksan dahili fanları öne çekip yan montaja da fan ekleyerek kasaya giren temiz havayı maksimize etmiş olursun, zaten basınç alanından dolayı arka taraftan da çıkar hava.
Bu arada @BerkayZ87 de öneri yapmış, yeni gördüm. Onun önerileri arasından da Maxima V20 güzel seçimdir, diğerleri de güzeldir ancak bence V20-Invader-P360A üçlüsünden daha tercih edilebilir değillerdir.

Yok yani bazı kişiler kaliteyi CFM ve basınçtan ibaret sanıyor da onun için belirtmiş olmak istedim.
P360A alacaksan ek fana gram gerek yok, 3600X ve 2070S ile aynı şekil kullanıyorum.
Invader alacaksan dahili fanları öne çekip yan montaja da fan ekleyerek kasaya giren temiz havayı maksimize etmiş olursun, zaten basınç alanından dolayı arka taraftan da çıkar hava.
Bu arada @BerkayZ87 de öneri yapmış, yeni gördüm. Onun önerileri arasından da Maxima V20 güzel seçimdir, diğerleri de güzeldir ancak bence V20-Invader-P360A üçlüsünden daha tercih edilebilir değillerdir.
Şu kasanın markası MSI olmasa 1 kişi almaz, ejderhayı gören yüceltiyor.

P360A alacaksan ek fana gram gerek yok, 3600X ve 2070s ile aynı şekil kullanıyorum.
Bu arada @BerkayZ87 de öneri yapmış, yeni gördüm. Onun önerileri arasından da maxima V20 güzel seçimdir, diğerleri de güzeldir ancak bence V20-ınvader-P360A üçlüsünden daha tercih edilebilir değillerdir.

Şu an kafamda ınvader var bütçe artarsa senin dediğin tecrübene göre daha mantıklı görünüyor. Vakit ayırdığın için teşekkürler.

@TheGandax

Aklıma gelmişken mesh istediğinizi söylemiştiniz. O konuda da bir öneri yapayım.

Hocam önerin için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı