Boşta %99 GPU Kullanımı

Emrexd8

Hectopat
Daha fazla  
Dün yüklemiş olduğum nvidia 365.10 sürümünden sonra, hiç bir işlem yapmazken GPU kullanımı %99 a çıkıyor fanlar dönüyor oyunda iken takılmalar oluyor bu olay 5 6 dakikada bir 5 ila 10 saniye arası sürüp normale dönüyor eski sürücüde iken bu sorun yoktu eski sürücüye döndüm yine aynı hata sebebi nedir ?

Ekran kartım: Asus Strix GTX 950

Deniyorum.

Sorun devam ediyor hiç bişey yapmazken 10 15 saniyeliğine GPU kullanımı fulleniyor sonra geri %2 ye düşüyor oyuna girince ise takılma yapıyor 10 15 saniye sonra tekrar normale dönüyor

Eğer driveri kaldırıp tekrar kurduysanız, ikinci yol windows repair yapmak. Kullandığınız windows sürümünün aynısını indirin ve bu bilgisayarı onar deyin. Yada en son çare temiz format. Bu yöntemler işe yaramazsa donanımsal bir sorun olduğu ortaya çıkacak. Bu en istenmeyen olaydır.

Malwarebytes ile tarattım 8 adet virüs buldu sonra onları karantinaya aldım ve bilgisayardan kaldırdım şuan o belirttiğim sıkıntı yok gibi

Arkadaşlar benim de başıma geldi bu olay! GPU bilgisayarı açtıktan 5 dk sonra %98-99 oluyordu. Eğer o sırada oyun oynuyorsam kasmaya başlıyordu. Yabancı forumlarda araştırdım. Bilgisayarınıza bir trojan sokup, GPU'nuzun işlem gücünü kullanarak coin mining (sanal para kasma) işlemi yapıyorlar.

Korunma Yöntemi ;
Bu tip trojanları hemen hemen tüm korsan program ve oyunun içine kolayca entegre edebiliyorlar. Siz farkına varmadan oyun ya da program ile birlikte trojan bilgisayarınıza yükleniyor. Bilgisayarınıza korsan program oyun yüklememeye çalışın diyeceğim fakat çoğu kimse yasal programlar kullanmayı tercih etmiyor.

Çözümü ;
Anti-malware programlar kullanarak ya da ağ akışını izleyen programlar kullanarak bu trojanı bulabilirsiniz. Bazı antivirüs programları tarama ile virüsü kaldırıyor. Antivirüs programı işe yaramaz ise;

Window xp, Windows 7, Windows 8-8.1 için COMBOFIX bir çözüm olabilir.

Windows 10 için EMSISOFT Anti-Malware kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı