Çözüldü Boşta işlemci sıcaklığı çok yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

umt81

Kilopat
Daha fazla  
R5 3600 kullanıyorum stock fan ile birlikte.
Discord ve Google açıkken yani boştayken 80 - 85 arası sıcaklığa ulaşıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?
Not: Diğer parçaların sıcaklık değerleri normal sadece işlemci çok yüksek.

Çözüm
Bilgisayarcıya bıraktım sorunum çözüldüğü zaman neden olduğunu buraya yazarım başına gelen arkadaşlar için.
Arkadaşlar ekran kartımdan dolayı oluyormuş yeni aldığım kart arızalı çıktı 70 dereceyi geldiği gibi resetliyor bilgisayarı salı günü garantiye göndericem teşekkürler yorumlarınız için.
İşlemci fanı vidaların tam oturduğundan emin olun. Çapraz şekilde sıkmaya başlayın ve 4 vida da çevrilemeyecek dereceye gelene kadar sıkın. Muhtemelen fanınız ile işlemci arasına hava giriyor ve o hava inanılmaz ısınıyor. Bu sıcaklık değerlerini düşürmeden çok fazla kullanmayın sisteme zarar verebilir

Kasa modelini unuttum önde 3 fan arkada 1 tane fan var kasayı yeni almıştım zaten bilgisayarcıya monte ettirmiştim işlemci fanı takmayı bilmiyorum bozmak istemiyorum. kasayı açıp baktım diğer parçaların dereceleri düşük ama ram ve ekran kartı da ısınmış ekran kartının fan tarafı değil de diğer plakalı tarafı bayağı ısınmış güç kaynağımın yetersiz olduğunu düşünüyorum bundan dolayı bu şekilde oluyo olabilir mi 600w güç kaynağı var 80+ yok en yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum ekran kartı 5700 XT 8 ram b45m-k anakart var güç kaynağından dolayı olma ihtimali ne kadar? bilgisayar ara sıra kendini resetliyor ama oyun oynarken hiç sıkıntı yok. işlemci sıcaklığı yüksek sadece.

Geri
Yukarı