Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar ?

Bence bu işin genetikle alakası yok. Annem 1.55, babam 1.60, ağabeyim 1.68 ve ben 1.74 üm. Psikolojik olarak "boyum uzuyor, uzayacak" diye düşünürsen, yürürken ayaklarını sanki kaldırıyor gibi parmak uçlarına basar gibi yürürsen, oturduğun yerde sürekli bacaklarını iyice esnetiyor gibi uzatırsan, evde odalardan çıkarken zıplayıp nereye kadar yetişebiliyorsun sürekli denersen(yani zıplarsan), barfiks demirine ya da başka asılabileceğin demire asılıp vücudunu sündürürsen, yatağında yatarken bacaklarını kollarını sündürürsen ve bolca yemek yersen gerçekten esas boyunu uzatacak bunlar olur. Kendimden örnek verdim. Bu sayede 1 senede yaklaşık 8cm uzadım. [emoji4][emoji5]️

Nasıl genetikle alakası yok. 160dan fazla gen var boyun uzunluğunu kontrol eden. Hee, sen yeterince beslenemezsen genetik potansiyeline ulaşamayabilirsin, o ayrı bir konu.

13 yaşına kadar uzarsın merak etme.
13 mü 23 mü ?

Nasıl genetikle alakası yok. 160dan fazla gen var boyun uzunluğunu kontrol eden. Hee, sen yeterince beslenemezsen genetik potansiyeline ulaşamayabilirsin, o ayrı bir konu.
Hocam ben kalsiyum yönünden zengin besleniyorum işe yarar mı bu ? Şuan 176-177 falanım 181-182 olabilir miyim ? Yaş 17 5 ay sonra 18.

Vücut gelişimi bilimsel olarak genelde 25 yaşına kadar devam ediyormuş ancak bu sizin metabolizmanıza bağlı birazda.Değişkenlik gösterebilir yani. Vücudu yeterince besleyip spor ile de geliştirirseniz daha iyi olur.

mTalk'tan gönderildi

Vitamin direkt alınmaz, öncülleri alınır ve uygun şartlar sağlanırsa aktifleştirilir.
Sonuç olarak 17 yaşımdan sonra 4-5 cm uzayabilirim sanırım. Birde hocam küçükken sınıfın en kısası olan büyüyünce uzun boylu olamaz diye bir kaide var mı ?

Vücut gelişimi bilimsel olarak genelde 25 yaşına kadar devam ediyormuş ancak bu sizin metabolizmanıza bağlı birazda.Değişkenlik gösterebilir yani. Vücudu yeterince besleyip spor ile de geliştirirseniz daha iyi olur.

mTalk'tan gönderildi
Küçükken sınıfın en kısası olan büyüyünce uzun boylu olamaz diye birşey var mı peki ? Bende öyleydim şuan değilim uzun olduğum 2-3 kişi var erkeklerden.

Geri
Yukarı