Boy nasıl uzatılır?

berkink10

Decapat
Yer
İstanbul
Boyum 1.55, kilom 53 ve 16 yaşındayım. Arkadaşlar burada 2 şikayetim olacak. Birincisi boyum kısa ve kalçam fazla büyük. Bunlar hakkında ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzenimi teyzem öyle bir besledi ki çocuk 15 yaşında 1.85 falan. Ben 22 yaşında 1.70 kaldım.

Çocuğu 1 kere doğru düzgün ekmek yerken görmedim. Sofraya et konurdu çocuk etleri toplar kalanı bırakırdı. Sucuklu yumurta yapılırdı sucukları toplar yumurtayı kalanlar yerdi. Etli bir şey olmaz ise her sabah 3 4 yumurta yediriyordu. (neredeyse tüm yemekleri çocuğa zorla yediriyorlardı)

Öğlenleri çocuğa meyve tabağı, danoneler falan verilirdi. Çocuk 13 yaşına kadar Full böyle beslendi. 2 senedir görmüyorum daha da uzamış olabilir :D

Akşamları Full pizza veya et tarzı dışarıdan yediriyorlardı. Çocuk spor falanda yapmazdı neredeyse Full PC başındaydı.
Genetik olarak bir şey var mı bilmiyorum. Annesi 1.75 falan. Babası 1.60 civarında. Ama beslenmesi çok sağlamdı.

Kuzenimi teyzem öyle bir besledi ki çocuk 15 yaşında 1.85 falan. Ben 22 yaşında 1.70 kaldım.

Çocuğu 1 kere doğru düzgün ekmek yerken görmedim. Sofraya et konurdu çocuk etleri toplar kalanı bırakırdı. Sucuklu yumurta yapılırdı sucukları toplar yumurtayı kalanlar yerdi. Etli bir şey olmaz ise her sabah 3 4 yumurta yediriyordu. (neredeyse tüm yemekleri çocuğa zorla yediriyorlardı)

Öğlenleri çocuğa meyve tabağı, danoneler falan verilirdi. Çocuk 13 yaşına kadar Full böyle beslendi. 2 senedir görmüyorum daha da uzamış olabilir :D

Akşamları Full pizza veya et tarzı dışarıdan yediriyorlardı. Çocuk spor falanda yapmazdı neredeyse Full PC başındaydı.
Genetik olarak bir şey var mı bilmiyorum. Annesi 1.75 falan. Babası 1.60 civarında. Ama beslenmesi çok sağlamdı.

Ayıptır söylemesi yani haftada belki 4 kere et yiyorum.

Ayıptır söylemesi yani haftada belki 4 kere et yiyorum.

Hocam genetik bir şeylerde olabilir. Ama bu dediğim çocuk neredeyse Full portein, süt vb ürünlerle büyüdü. Bak yemin ediyorum 3 yıl bununla yaşadım 1 kere eline ekmek alıp yediğini görmedim. :D

Çocuk acıkmazdı annesi zorla elinde tabakla yemek yesin diye koşturuyordu.

Hocam doktora gitmeniz en iyisi olur. Bildiğim kadarı ile bir kemiğin röntgenini çekip daha uzayıp uzamayacağını öğrenebiliyorsunuz. Aynı zamanda doktordan tavsiye alabilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı